בכירי אי.די.בי עוזבים? אייל סולגניק ושוני אלבק בדרך החוצה מהחברה

אי.די.בי: "נוצר קושי נקודתי בנוגע לסעיף מסוים בפוליסת ביטוחי הדירקטורים ונושאי המשרה של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח ■ מומחה בתחום ביטוחי הדירקטורים מעריך כי סולגוניק ואלבק חוששים כי במידה שהשופט אורנשטיין יורה על פירוק החברה, יממש המבטח את זכותו ויבטל את ביטוח הדירקטורים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

בזמן שנוחי דנקנר נאחץ בציפורניו בכדי להישאר עם אחזקה כלשהי באי.די.בי, המנהלים הבכירים של הקבוצה מתחילים לעזוב אותו. אייל סולגניק ושוני אלבק בדרך לסיים את תפקידם ולהיפרד מקבוצת אי.די.בי. השניים עידכנו על כך את דנקנר. העזיבה הסופית של סולגניק ואלבק תתברר עד מוצאי שבת. זאת, לאחר שתתקבל תמונה מלאה בקשר לסוגיות משפטיות שהתעוררו לאחרונה בקשר לפוליסות ביטוח של נושאי משרה ודירקטורים.

בעוד שהמלחמה העיקרית של דנקנר בשנה האחרונה נבעה מהחובות הכבדים של כמיליארד שקל לבנקים בגין החברות הפרטיות שלו, טומהוק וגנדן, סולגניק ואלבק היו אלה שעמדו בחזית קרב ההישרדות של אי.די.בי מול מחזיקי האג"ח והבנקים.

סולגניק, לשעבר ראש מחלקת תאגידים ברשות לניירות ערך, משמש החל מ-2006 כמשנה למנכ"ל ומנהל כספים הראשי של אי.די.בי. הוא נחשב לאחד המנהלים המנוסים והבולטים במשק בתחומי פיננסים וחשבונאות, שסייע רבות בשנות הגאות באי.די.בי ליצירת רווחים חשבונאיים נאים. הוא נהנה מעלות שכר של כ-15 מיליון שקל. במהלך המגעים המורכבים להסדר חוב באי.די.בי, סולגניק נהנה מהערכה מצד הגופים המוסדיים.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

פרשנות // שכר הבכירים: מה מסתירות החברות שנסחרות בארה"ב

מחיר המיחזור: 38 שקל למקרר, 11 שקל לטלוויזיה

אייל סולגניק (מימין), שוני אלבק וחיים גבריאליצילום: ניר קידר

להבדיל מסולגניק שהספיק להנות מתנאי שכר נאים, אלבק, לשעבר היועץ המשפטי של הרשות לני"ע, הצטרף לאי.די.בי רק במחצית השנייה של 2011, זמן קצר לפני שהיא שהתחילה להידרדר. אלבק, שקודם למשנה למנכ"ל אי.די.בי פיתוח בחודש מארס האחרון ונהנה בשנה שעברה מעלות שכר של כ-1.4 מיליון שקל, היה דמות מובילה במגעים להסדר חוב.

דובר אי.די.בי מסר בתגובה: "לצערנו, בשל המצב המשפטי המורכב, נוצר קושי נקודתי בנוגע לסעיף מסוים בפוליסת ביטוחי הדירקטורים ונושאי המשרה של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח. אנו מנסים למצוא פתרון מהיר ויעיל לבעיה בסיוע משפטנים ויועצי הביטוח. אף מנהל או נושא משרה בכיר אחר בקבוצה לא ביקש לעזוב בשל מצבה הפיננסי או העסקי ובוודאי לא בשל עניין כלשהו הקשור בבעלי מניות השליטה".

ממה חוששים סולגניק ואלבק?

למרות הצהרותיה של חברת אי.די.בי כי היא חברה שקופה, סירבה החברה למסור איזה סעיף ביטוחי מדובר.

מומחה בתחום ביטוחי הדירקטורים העריך כי בהנחה שמדובר בביטוח המקובל בשוק ביטוחי הדירקטורים, הרי שקיים בחוזה הביטוח סעיף המאפשר למבטח לבטל את פוליסת הביטוח במקרה של פירוק החברה.

אם כן, חששם של סולגניק ואלבק הוא כי במידה שהשופט אורנשטיין יורה בדיון ביום ראשון הקרוב על העברת השליטה באי.די.בי לידי נושי החברה, יממש המבטח את זכותו ויבטל את ביטוח הדירקטורים. ואולם במידה שהם יפרשו מהחברה לפני פירוקה, כמובן במקרה שתפורק, אזי יעמוד לזכותם הכיסוי הביטוחי לאחר פרישתם. כיסוי זה תקף בדרך כלל ל-12 חודשים. כך הם ייהנו מביטוח הדירקטורים, אם יוגשו תביעות כנגד החברה ומנהליה.

עוד הוסיף המומחה כי הפעלת סעיף ביטול הפוליסה אינו כה פשוט וכי היו תקדימים שמנעו מהמבטח לממש סעיף זה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker