לקראת הדיון ביום א': גרנובסקי צפוי להפקיד 70 מ' ש' לקופת ביהמ"ש

נאמני אי.די.בי אחזקות ממליצים למנות את חגי אולמן כמנהל מיוחד ■ אולמן התנגד אתמול למינויו של משה טרי כנאמן לכלל ביטוח ■ הסדר אלשטיין קיבל 85% מהקולות באסיפת המחזיקים באי.די.בי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

(עדכון) האם נוחי דנקנר מצליח לארגן את ה-500 מיליון שקל שדרש ממנו השופט איתן אורנשטיין כפיקדון לצורך אפשרות להעלות להצבעה את הצעת הסדר החוב באי.די.בי, שאותו גיבש עם איש העסקים החרדי מאוקראינה, אלכס גרנובסקי, וקבוצת נץ?

היום נלקח מידי בית המשפט שובר לצורך הפקדה של 70 מיליון שקל, סכום אותו דרש השופט אורנשטיין שיופקד ולא יוחזר במידה שהעסקה לא תצא לפועל. לפי ההערכות, גרנובסקי אכן צפוי להפקיד את הסכום הזה כשאת יתר הסכום יפקיד ככל הנראה כפיקדון שיותתנה באישור אסיפה כללית של בעלי המניות של חברת אמבלייז, עליה גרנובסקי משתלט בימים אלה באמצעות בי.גי.איי.

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

כתבות נוספות באתר TheMarker:

פרשנות // שכר הבכירים: מה מסתירות החברות שנסחרות בארה"ב

ההתאוששות נמשכת: מבול נתוני מקרו חיוביים בארה"ב

הג'וב הבא של אולמן?

נאמני מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות ממליצים בפני בית המשפט המחוזי בתל אביב למנות את ע"ד חגי אולמן, המשמש כיום כמשקיף בתיק אי.די.בי מטעם בית המשפט, למנהל מיוחד באי.די.בי אחזקות לאחר שהשליטה תעבור לידי נושי החברה. הנאמנים הינם מורן מאיר, דוד גוטליב, אורי אלעזר, מירב עופר ויוסי רזניק.

עו"ד חגי אולמןצילום: תומר אפלבאום

עד לאחרונה נקט אולמן בקו פייסני כלפי קבוצת אי.די.בי, בעוד שבשבועות האחרונים הוא שינה את דעתו ובהצהרותיו לבית המשפט ניתן היה להבין כי הוא לא מתנגד, ואולי אף תומך, בהעברת השליטה בחברה לנושים, וכן מקדם את המתווה של אלשטיין. כעת מתברר כי הוא עשוי לקבל תפקיד שבמסגרתו הוא יטפל בחלוקת המזומנים שנותרו בקופה, במציאת משקיע לחברה הבת אי.די.בי פיתוח ובטיפול בתביעות עתידיות נגד הדירקטורים ונושאי משרה עתידיים בחברה.

כמו כן, אולמן התנגד אתמול למינויו של משה טרי כנאמן לכלל ביטוח שמינה המפקח על הביטוח במשרד האוצר עודד שריג. במצב שימונה נאמן לחברה ואולמן אכן יתמנה למנהל מיוחד של אי.די.בי, הוא לא יוכל למעשה לטפל במכירת כלל ביטוח.

המקורבים לנציגות אי.די.בי אחזקות ציינו כי הנציגות לא רואה בעין יפה את מינויו האפשרי של אולמן לתפקיד זה, שכן בעבר הנציגות הצהירה כי לא תמליץ למנות לתפקיד את אולמן, וכן לא תמליץ על המומחה הכלכלי מטעם בית המשפט, אייל גבאי.

אדוארדו אלשטיין.צילום: עופר וקנין

בעבר הועלו על ידי הנציגות שמותיהם של יורי נחושתאי ורו"ח חן ברדיצ'יב, אך מועמדותם לתפקיד לא קודמה. לפי ההערכות, נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות תבקש להעלות את הסוגיה להצבעה באסיפה הכללית של המחזיקים.

הסדר אלשטיין קיבל 85% מהקולות באסיפת המחזיקים באי.די.בי

אסיפת מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי אחזקות הצביעה בעד מכירת 51% ממניות החברה לאדוארדו אלשטיין ב-770 מיליון שקל. ההסכם אליו הגיעו מחזיקי האג"ח זכה לתמיכה של 85% מהמחזיקים, כך מספירת הקולות המוקדמת.

ביום ראשון הקרוב ידון בית המשפט האם לאשר את הסדר החלוקה בעין לפיו מחזיקי האג"ח יקבלו את מניות אי.די.בי פיתוח לידיהם ויחלקו ביניהם את המזומן. במקרה שבית המשפט יאשר הסדר זה המשמעות הינה כי נוחי דנקנר איבד את השליטה בחברה.

בשביל לא להגיע בידיים ריקות לבית המשפט ביום ראשון, נציגות מחזיקי האג"ח סגרה עם אלשטיין ומספר משקיעים שיבואו עמו להסכם לפיו הוא ישקיע כ-770 מיליון שקל בחברה.

בפני בית המשפט ביום ראשון תעמוד דילמה לא קטנה. דנקנר הבהיר כי המשקיע החרדי מאורקאינה, אלכס גרנובסקי, וקבוצת נץ מוכנים להשקיע 826 מיליון שקל באי.די.בי אחזקות.

לאור החלטת בית המשפט, כי עליהם להעביר 70 מיליון שקל כדמי רצינות יחד עם סכום של 430 מיליון שקל לנאמנות, פועלים קבוצת המשקיעים מטעם דנקנר במרץ להשגת סכום של 500 מיליון שקל שיופקדו בנאמנות.

אי.די.בי הודיעה אתמול כי סיכמה על מכירת כלל ביטוח. אם חוזה זה יקבל תוקף, בעיית המזומנים של אי.די.בי פיתוח תיפתר באופן חלקי ותסתום את הגולל על דרישת מחזיקי האג"ח של החברה להכריז עליה כחדלת פירעון.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker