שלי אפלברג
שלי אפלברג

אי.די.בי העבירה אמש לבית המשפט מייל של הממונה על שוק ההון, עודד שריג, בו הוא דורש למנות את משה טרי לנאמן על כלל ביטוח, בניגוד לצו המניעה שהוציא השופט, איתן אורנשטיין, אתמול.  אי.די.בי העבירה לממונה על הביטוח את המסמכים הנדרשים על מנת להעביר את החברה לנאמנות לידי טרי. צו בית המשפט הוצא לבקשת המפקח מטעמו על אי.די.בי, עו"ד חגי אולמן.

השופט אורנשטיין כתב בהחלטתו: "הוריתי במפורש שאם ימונה נאמן טרם מתן החלטה, אז מינויו של הנאמן יעוכב. לכן אין במסירת מסמכי העברת השליטה ויתר המסמכים כדי לאפשר ביצוע כל פעולה שהן מכוחה של אותם מסמכים, ואין במסירת כדי לשנות את המצב שקדם למסירתם. בית המשפט מצפה כי החלטותיו יכובדו".

עוד הוסיף השופט: "בחרתי בשלב זה לא להתייחס להודעת המייל של הממונה ממנה עולה כי מאחר שנודע לו על כך שהוגשה בקשה לבית המשפט לעכב את המינוי, הוא בחר לדרוש ביצוע מיידי של הוראתו להעברת אמצעי השליטה ולא המתין להחלטת בית המשפט".

פרופ' עודד שריגצילום: אמיל סלמן

מהאוצר נמסר בתגובה כי: "הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, לא שלח מכתב או הודעת דוא"ל לבית המשפט הלילה או בכלל ביממה האחרונה".

כחלק מהודעתה צירפה אי.די.בי רצף התכתבויות בין שריג לחברה והמשקיף חגי אולמן. במייל משריג לחברה ולמשקיף שנשלח ב-8:31 בבוקר נכתב: "הובא לתשומת ליבי שעו"ד אולמן פנה לביהמ"ש בבקשה לעקב את מינוי הנאמן. עו"ד אולמן לא עידכן אותי על כך ולא קיבלתי כל פנייה מבית המשפט בנדון. לפיכך אני עומד על ביצוע מיידי של ההוראה כפי שסוכם ועל דיווח כנדרש".

במייל שכתב חגי אולמן לחברה נכתב: "אבקש להבהיר. דיברתי עם פרופ' שריג. לדבריהם, הם דנו הבוקר ולא קיבלו את בקשתנו לדחייה. ההוראה כאמור יצאה לחברה לאחר מחשבה בעניין. דיווחתי לבית המשפט הבוקר על ההתרחשות, וביקשתי מבית המשפט להפעיל סמכותו הטבועה ולדחות בשלב זה את המהלך במספר ימים. על החברה לפעול לפי הנדרש איני מכיר החלטה בעניין, כמובן כל עוד אין כזו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker