פרופ' כהנא באסיפת מחזיקי אי.די.בי: "שהנאמנים יתפטרו"

המשקיף מטעם בית המשפט, חגי אולמן: "הנאמנים עשו מהלך מבריק וצימצמו עבורכם את הסיכון; אתם צריכים לתת להם את כל הערכה על כך"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אני מבקש שהנאמנים יתפטרו מתפקידם ושהנציגים של מחזיקי אגרות החוב יפסיקו להתעסק עם ההצעה של אלשטיין כי הם לא הוסמכו לכך. צריך לפנות לבית המשפט שיימנה דירקטוריון שיוציא מכרז נורמלי, שלא יחסום משקיעים פוטנציאליים מלהשקיע בחברה", כך אמר היום פרופ' יהודה כהנא מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב באסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי בתל אביב.

"כל ההסדר הוא לטובת אי.די.בי פיתוח", צעק אחד ממחזיקי אגרות החוב בתגובה לדברים.

מסמן כי רבים ממחזיקי אגרות החוב ממורמרים על התנהלות נאמני אגרות החוב של אי.די.בי, אל מול המשקיע, אדוארדו אלשטיין. לטענת אוהד אלוני מנציגות מחזיקי האג"ח, ההסכם בא להגן על המחזיקים מפני מצב בו "המפקח על הביטוח ייקח את חברת הביטוח כלל לנאמנות, והמחזיקים יפסידו ערך על נכסי החברה".

המשקיף מטעם בית המשפט, חגי אולמן, אמר כי "אתם יכולים להיות ביום ראשון במצב בו אתם בלי כסף בלי עסקת כלל, ואתם נמצאים רגע לפני קבלת הכספים שבקופה בלבד. מי שלא קורא נכון את המפה לא קורא נכון את הסיכונים. זמן להביא משקיע הוא הרבה זמן. אין לכם מאיפה לשלם לנושי פיתוח. זה יביא את אי.די.בי פיתוח למצב בו היא שיכת לנושים, וזה יביא אתכם למצב נוראי.

"ניסיתי לסייע איפה שניתן, ואני רוצה לברך את מי שנמצא כאן, הבין את גודל השעה ועשה עבורכם עבודה מדהימה. המשא ומתן נסגר בארבעה ימים. הביאו לכם עסקה שמייצרת רצפה לשווי שקבע מומחה. אי אפשר לצפות למשהו יותר טוב מכך. ברור שהמשקיע ביקש הגנות. אף משקיע לא ייכנס ראשון וההגנות צומצמו אחרי משא ומתן.

עו"ד חגי אולמןצילום: תומר אפלבאום

"הנאמנים עשו מהלך מבריק וצמצמו עבורכם את הסיכון ואתם צריכים לתת להם את כל ההערכה על כך. דבר אחד שעדיין מטריד אותי הוא סוגיית הנאמנות שקיימת במסמך. קיבלתי התחייבות מעו"ד אפשטיין לחזק את הנאמנות, כך ש-75 מיליון דולר יהיו בחברת נאמנות ולא יוחזקו על ידי עורכי הדין של הקונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker