"ההסכם עם אלשטיין אינו כובל את ידי הדירקטוריון"

בירור משפטי שערכה נציגות אג"ח א.די.בי מעלה כי ההסכם בין נאמני אגרות החוב ואלשטיין מאפשר למשקיעים נוספים להציע הצעות לרכישת א.די.בי

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

נציגות אג"ח אי.די.בי גילתה פירצהשתאפשר לה להמליץ למשקיעים להצביע בעד הסדר החוב, זאת לקראת הישיבה שתיערך הערב בתל אביב. לדברי הנציגות, הנאמנים לא יכולים לכבול את ידי הדירקטוריון החדש שיקום באי.די.בי.

רו"ח אדיר ענבר, חבר בנציגות אי.די.בי אחזקות ציין כי "ככל שהדברים מתבררים עד עכשיו,  נראה לי שהדירקטוריון שימונה ביום ראשון בהחלטת בית המשפט לא יהיה כפוף לשום מגבלה בבחירת משקיע, במסגרת המגבלות הנקובות בהצעת אלשטיין. לא לעניין תוספת המחיר של 8% מצד משקיע צד ג', לא לעניין זכות הסירוב הראשונה שהוענקה למשקיע הארגנטינאי מכוח ההסכם ולא לעניין הגבלת יכולת נציגי החברה להזמין משקיעים פוטנציאליים אחרים".

לדברי ענבר, "מאחר שהדירקטוריון הינו הגוף היחיד שיהיה מוסמך לבצע הנפקת מניות  להזרמת כסף לחברה, ומאחר שחובתו העליונה היחידה היא לחברה בלבד ואפילו לא לאלו שמינו אותו, אין לי ספק שהחוזה בין הנאמנים לקבוצת המשקיעים ברשות אלשטיין אינה יכולה לחייב את הדירקטוריון החדש. ועל הדירקטוריון שיקום לנהוג כמתחייב בדין לטובת החברה ולמיקסום הערך של השקעה חיצונית בחברה".

אדוארדו אלשטיין בבית המשפטצילום: דניאל בר און

ענבר מסביר כי "כל ההתחייבויות והמגבלות, אותן לקחו על עצמם הנאמנים כאשר חתמו על הסכם מול אלשטיין וקבוצת המשקיעים מטעמו, יכבלו רק את ידי הנאמנים הנציגות וכלל נושאי המשרה שמונו מטעם בית המשפט אך לא את הדירקטוריון החברה.

"ככל שדברים הללו יתבררו עד תומם כנכונים, הרי שבפועל הצעת אלשטיין היא הצעה מצוינת מאחר נותנת לו יתרון התחלתי כמשקיע פוטנציאלי, ולא מגבילה את הדירקטוריון מבחינת הצעות אחרות והכול לטובתם של נושי אי.די.בי אחזקות - בעלי המניות החדשים של אי.די.בי פיתוח", הסביר ענבר שימליץ יחד עם נציגות מחזיקי אגרות החוב להצביע בעד ההסדר החדש.

בשל הגילוי החדש, נאלצו הנאמנים לשנות סעיפים בכתב ההצבעה שכרכו את הצעת אלשטיין להסדר "החלוקה בעין",לפיו יחולקו נכסי חברת אי.די.בי אחזקות למחזיקי אגרות החוב והבנקים המחזיקים בחוב של כ-2 מיליארד שקל.

.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker