נאמני אג"ח אי.די.בי מעוניינים לעלות להצבעה מתווה שהוסכם מול אלשטיין

(עדכון) מספר חברים בנציגות מתנגדים למהלך ומעוניינים ללכת להתמחרות שתהיה פתוחה לכלל המשקיעים הפוטנציאלים בשוק ■ הנושים של אי.די.בי החליטו לקחת לדנקנר את החברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר שהיום נודע לפעילים בשוק כי כלל נושי אי.די.בי אחזקות מעוניינים להשתלט על החברה ולסלק את נוחי דנקנר מהשליטה, ממהרים היום נאמני איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות לכנס אסיפת מחזיקים ביום שלישי הקרוב. ככל הנראה, באסיפות יציגו הנאמנים מתווה ההסדר עליו סיכמו עם המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין.

כפי שדווח ב-TheMarker, אלשטיין, שהסכים בעבר לנהל משא ומתן רק דרך נוחי דנקנר, חזר לשולחן המשא ומתן עם נאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות לאחר שהודיע לבית המשפט כי אינו מעוניין לבצע את ההשקעה. מהדיווחים שהועברו לבית המשפט עולה כי היחסים בין אלשטיין לדנקנר עלו על שרטון עקב אי הסכמה בנוגע לשיעור המניות שיוותרו בידי דנקנר לאחר ההסדר בחברה. בעבר השקיע אלשטיין 25 מיליון דולר בחברה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

בעוד שנתיים יהיה טוב יותר? שכר נבחרי הציבור יעלה כבר בינואר הקרוב

הפרארי היקרה בהיסטוריה: 27.5 מיליון דולר למכונית בת 46

נוחי דנקנרצילום: דודו בכר

מהמתווה העקרוני שהוסכם בין הצדדים עולה כי אלשטיין יעניק הצהרה לבית המשפט המחוזי כי הוא מוכן לרכוש 51% ממניות אי.די.בי אחזקות תמורת 770 מיליון שקל. עוד הוסכם בין הצדדים כי אם מחזיקי איגרות החוב יקבלו הצעה לרכישת החברה ממשקיע אחר הגבוהה ב-10% מהצעת אלשטיין, למשקיע הארגנטינאי תינתן זכות להשוות את ההצעה או לחילופין, הוא יקבל 7.5% מהמחיר העודף שישולם על ידי המשקיע האחר. זאת, בגלל התחייבותו המוקדמת אותה הוא העניק כעת.

מספר חברים בנציגות מתנגדים למהלך אותו מובילים הנאמנים שכן לדעתם יש לבצע התמחרות שתהיה פתוחה למשקיעים פוטנציאליים שעד היום סירבו להגיע למשא ומתן עקב השליטה של נוחי דנקנר בהליך.

מקורב לנציגות האג"ח של החברה הלין על המהלך והסביר כי "הנאמנים פועלים כגנבים באישון לילה". לדעתו, "אלשטיין עושה כאן עסקה עבור דנקנר, ובגלל שהנאמנים מפחדים מהשופט הם חותמים איתו על עסקה מוקדמת בשביל שיוכלו להראות לשופט כי הם אינם באים עם ידיים ריקות, ויש לתת אישור להחלטת הנושים מהיום לחלק את נכסי חברת אי.די.בי אחזקות לנושים".

המומחה הכלכלי שמונה מטעם בית המשפט, אייל גבאי, המליץ לתת למחזיקי האג"ח זמן לבצע התמחרות בין מספר משקיעים במטרה לנסות ולמצוא משקיע חיצוני, ולא ברור למה הם ממהרים לעשות זאת.

הנושים של אי.די.בי החליטו לקחת לדנקנר את החברה

אסיפת הנושים של אי.די.בי אחזקות הסתיימה כעת ובסופה החליטו הנושים כי הם מבקשים לקחת לנוחי דנקנר את החברה. האסיפה התקיימה כעת במלון סיטי טאור ברמת גן, לאחר שני סבבים של אסיפות מקדימות של מחזיקי איגרות החוב.

באסיפות המקדימות החליטו המחזיקים להסמיך את הנאמנים להצביע ב-100% בעד ההצבעה של חלוקת נכסי אי.די.בי אחזקות בעין - הצעת ההסדר של הנציגות והנאמנים ונגד הצעת ההסדר אותה הציעה החברה.

‫"‬אם יש מחזיק פרטי אשר רוצה להצביע נגד הצבעת הנאמנים - הוא רשאי לעשות זאת. אם הוא רוצה להצביע בעד, אז אין צורך לעשות זאת", הסביר עו"ד חגי אולמן המשקיף שמונה מטעם בית המשפט לאי.די.בי אחזקות.

‫"‬אני יכול לעדכן שבידי טופסי ההצבעה של כל הנאמנים ושל בנק לאומי ושל קרדיט סוויס. בנק לאומי הצביע בעד הסדר החלוקה בעין ונגד ההסדר של החברה, אך הוא ביקש לציין כי הצבעה בעד מותנית בקבלת אישורים רגולטורים וקבלת הסתייגויות שהוגשו לבית המשפט. מבחינת ההצבעה, היא אמורה להיות בעד או נגד ואני רושם את ההצבעה בעד ההסדר של חלוקת נכסי חברת אי.די.בי בעין. טופס ההצבעה של קרדיט סוויס הועבר אלי בפקס והם נמנעו מהצעת ההסדר של החברה. כמו כן, הם הודיעו כי הם נגד הצעת ההסדר של הנציגות והנאמנים", הסביר אולמן.

‫"‬מכיוון שאנו הולכים לקבל מניות של גוף אשר יש לו מניות תקשורת ומניות של בנק, כמו גם חברת ביטוח, אנחנו חייבים לקבל אישור מהרגולטור", הסבירה נציגת בנק לאומי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker