נציגות אי.די.בי לנאמנים: פנו לביהמ"ש כדי למנות מנהל לחברה

הנציגות דורשת כי המנהל המיוחד שיתמנה לא יהיה מי מבעלי התפקידים הממלאים עתה תפקיד פעיל בתיק

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
שלי אפלברג
שלי אפלברג

נציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות חושבת על היום לאחר לקיחת השליטה בחברה מבעל השליטה הנוכחי, נוחי דנקנר: מהדיונים שקיימה הנציגות - הכוללת את יואב ערמוני, אלכס סורז'קו, אוהד אלוני, אדיר ענבר - עולה כי היא חפצה ב"דם חדש" שינהיג את החברה שבמשבר, לאחר על לקיחת השליטה בקונצרן.

מההחלטה עולה כי הנציגות נתנה לנאמנים הוראה לסיים בדחיפות את גיבוש מסמך העקרונות לייצוב הניהול של קבוצת אי.די.בי, לאחר ההצבעות המקדימות. היום ב-16:00, במלון ליאונרדו סיטי טאוור ברמת גן, תיערך אסיפת מחזיקי אגרות חוב נוספת, שלאחריה תתחיל ההצבעה הסופית. בהצבעה יחליטו מחזיקי איגרות החוב, להם חייבת החברה כ-2 מיליארד שקל, האם הם מעדיפים את המתווה אותו הציגה הנציגות - חלוקת הנכסים בעין של החברה.

לפי מתווה זה, כלל הנושים יקבלו נתח יחסי במניות אי.די.בי פיתוח ונתח מקופת המזומנים של החברה - 176 מיליון שקל. לחילופין, מחזיקי אגרות החוב יכולים להחליט כי הם חפצים באופציה להסדר אותה העניקה החברה: על ידי קבוצת משקיעים, בראשות אלכסנדר ‏(סאשה‏) גרנובסקי, המוכן באמצעות החברות שבשליטתו להזרים 826 מיליון שקל לקונצרן שבמשבר.

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

נראה כי הנציגות חושבת כי הצעתו של גרנובסקי תדחה על ידי המחזיקים, שיעדיפו לקבל את השליטה באי.די.בי אחזקות. לפיכך, דורשת הנציגות מהנאמנים כי יפנו לבית המשפט לקבלת מספר סעדים, ובהם מינוי מנהל מיוחד באי.די.בי אחזקות.

אם המשקיף עו"ד חגי אולמן, או המומחה מטעם בית המשפט אייל גבאי, קיוו לקבל את התפקיד, מסתמן כי הנציגות דורשת כי המנהל המיוחד שיתמנה לא יהיה מי מבעלי התפקידים הממלאים עתה תפקיד פעיל בתיק ובכלל זה נאמנים יועצים משפטיים, יועצים כלכלי, משקיף, או מומחה מטעם בית המשפט, או כל מי שבעל זיקה כלשהי לבעלי התפקידים.

הנציגות תבחן מספר מועמדים לתפקיד עד ל-19 באוגוסט ותציע מועמד מטעמה. כך לפחות עולה ממכתב אותו שלחה היום (א') הנציגות לנאמני אי.די.בי אחזקות והגיע לידי TheMarker.

נציגות מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות מסרה בתגובה כי "רוב מכריע של מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות הצביע על מתווה של לקיחת השליטה בחברה וחלוקת המניות לבעלי החוב. נציגות בעלי האג"ח, הכוללת בית השקעות, קרן פנסיה ונציגי משקיעים פרטיים נערכת כעת להעברת השליטה בחברה לבעלי החוב על מנת להבטיח להם החזר מקסימאלי מן החוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker