ביהמ"ש: אסיפות נושי אי.די.בי יימשכו - אלא אם יופקד עירבון של 430 מ' ש'

השופט אורנשטיין: "לא ניתן לשלול את ההיתכנות, שלפיה הצעת גרנובסקי עשויה להשתכלל לכדי הצעה מחייבת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית המשפט המחוזי דחה הבוקר (א') את בקשתו של בעל השליטה באי.די.בי, נוחי דנקנר, לדחיית אסיפות נושי החברה. עם זאת, קבע השופט, איתן אורנשטיין, כי  אם קבוצת המשקיעים תעביר 430 מיליון שקל כערבות בנקאית לקופת הנאמנות של עו"ד שמעונוב עד ה-25 לאוגוסט, יידחו אסיפות הנושים הבאות. במקרה כזה יחולטו לידי הנושים, אם העסקה לא תצא לפועל, 70 מיליון שקל.

השופט אורנשטיין כתב בהחלטתו כי: "אין מקום לדחות את בקשת אי.די.בי אחזקות על הסף ולא ניתן לשלול את ההיתכנות, שלפיה הצעת גרנובסקי עשויה להשתכלל לכדי הצעה מחייבת ומגובשת שתיטיב עם הנושים על פני ההצעות הקיימות. במכלול השיקולים סבורני שנכון יהיה שלא לדחות את הבקשה על הסף, ולאפשר מתן אורכה מוגבלת לגיבוש הצעת הסדר על יסוד העקרונות שבה, ובכפוף להפקדת ערבויות שיבטיחו תשלום נזקים שעלולים להיגרם ככל שתינתן ארכה".

אורשנטיין הוסיף לגבי התנהלותה של אי.די.בי: "החברה לא קפאה על שמריה, אלא פעלה לגייס משקיעים על מנת להציע הסדר נושים מטעמה. יש לזקוף לזכות החברה, לצורך הבקשה לדחיית מועדי אסיפות הנושים, את העובדה שהמשא ומתן עם אלשטיין כשל רק בעת האחרונה, ובאופן שלא הותיר בידיה זמן ניכר לאתר משקיעים נוספים ולמצות עימם את המשא ומתן".

כתבות נוספות באתר TheMarker

 איזה נגיד דרוש לבנק ישראל?

האמת הכואבת על הפנסיה שלכם

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker