גם לאומי מתנגד לבקשת הדחייה של דנקנר: "רב הנסתר על הגלוי"

לטענת לאומי, הבנק ישקול את עמדתו פעם נוספת אם עד הדיון ב-25 באוגוסט תוגש על ידי אי.די.בי אחזקות הצעה מפורטת החתומה על ידי משקיעים פוטנציאליים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

בנק לאומי הצטרף בסוף השבוע לעמדת כונס הנכסים הרשמי (ולעמדות של המשקיף חגי אולמן ומומחה הכלכלי מטעם בית משפט אייל גבאי) בקשר לבקשתה של אי.די.בי אחזקות ובעל השליטה נוחי דנקנר לדחות את כינוס האסיפות המקדימות בשל הסכם עם קבוצת משקיעים בראשות אלכס גרנובסקי. "אין כל מקום להיעתר לבקשה במתכונתה הנוכחית, שגם בה רב הנסתר על הגלוי", כתב לאומי בתגובה לבית המשפט המחוזי בת"א.

הבנק חשוף לקבוצת החברות של דנקנר באופן הבא: כ-450 מיליון שקל בגנדן (החברה האם של אי.די.בי אחזקות), כ-120 מיליון שקל באי.די.בי אחזקות וכ-160 מיליון שקל באי.די.בי פיתוח.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

רקפת רוסק עמינח מנכ"לית בנק לאומיצילום: מוטי מילרוד

החלטת לאומי, שהוגשה לבית המשפט באמצעות משרדי עוה"ד של ב.לוינבוק וזאב שרף, מנומקת על ידי הבנק, המנוהל על ידי רקפת רוסק עמינח, בכך ש"מבלי להיכנס לשאלת טיב ותנאי העסקה הנרקמת, איתנות המשקיע, בחינת כדאיות העסקה לכלל וכיו"ב שאלות, ברור כי אף לגישת החברה אין בשלב זה כל ודאות להתכנות ו/או התקיימות העסקה לרבות אישורה כדין במוסדות המוסמכים אצל מי מהמשקיעים וכן התקיימות 'התנאים המתלים לקיבול ההצעה' ואשר כלל לא פורטו,לא בבקשה ולא במכתב עו"ד שמעונוב (המייצג את אלכס גרנובסקי)".

לאומי טוען עוד כי "בבקשה ובנספחיה גם אין כל פירוט של לוחות הזמנים, שבמסגרתם תושלם העסקה, תוצג הצעת הסדר מפורטת או משלימה, ותכונס אסיפת נושים נדחית. וזאת, תוך התעלמות מלוחות הזמנים הקצובים שנקבעו בהחלטות בית המשפט הנכבד ומהחשיבות הנודעת להם בהליכי חדלות פרעון בכלל ובמקרה דנן בפרט".

עם זאת, לאומי מסייג ומציין כי "אם וככל שתוצג ע"י החברה, תוך ימים ספורים (ובכל מקרה לא יאוחר ממועד הדיון הקובע ב-25 באוגוסט) הצעה מפורטת וחתומה ע"י המשקיעים הפוטנציאליים, וכן יופקדו סכומים מהותיים בנאמנות אצל המשקיף או בקופת בית המשפט הנכבד, כפיצוי מוסכם בגין דחיית כינוס אסיפת הנושים, אזי ישקול הבנק בשנית את עמדתו ביחס לבקשה, וזאת מבלי שהבנק ו/או מי מנושי החברה יחוייב להצביע בעד הצעת המשקיעים כאמור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker