בכלל פיננסים צופים סנטימנט שלילי למניית איזיצ'יפ

דוב רוזנברג מעריך כי המסקנות מהדו"ח של סיסקו, לפחות בהקשר של איזיצ'יפ, צפויות להעיב על ספקיות ציוד התקשורת ■ "חולשה אפשרית במניה עשויה להוות נקודת כניסה מעניינת"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דוב רוזנברג, אנליסט בכלל פיננסים ברוקראז', צופה סנטימנט שלילי למניית איזיצ'יפ, ומסביר זאת בניסיון העבר, שמלמד אותנו על הקשר בין תוצאות איזצ'יפ לאלו של סיסקו, שפורסמו אתמול בלילה. התוצאות של סיסקו היו אמנם בהתאם לצפי האנליסטים, אך בעקבות תחזית מעט חלשה וצפי לפיטורי העובדים, השילה מניית החברה כ-10% מערכה בשעות שלאחר המסחר.

הקשר בין התוצאות של שתי החברות נובע מכך שתוצאות סיסקו מייצגות מעל 40% מהכנסות איזיצ'יפ, וכן מכיוון שהן בדרך כלל הסממן המוביל של שוק ספקיות התקשורת, בוודאי של תחום ה-CESR((Carrier Ethernet Switching & Routing בה איזיצ'יפ פעילה.

המסקנות מהדו"ח של סיסקו, מסבירים בכלל, לפחות בהקשר של איזיצ'יפ, "מעורבות, אך הסנטימנט הכללי השלילי שנגזר משיחת הוועידה צפוי להערכתנו להעיב על ספקיות ציוד התקשורת ככלל ועל איזיצ'יפ בפרט. את עיקר תשומת הלב מהשיחה תפס הטון השלילי של ההנהלה שהצביע על התאוששות אם כי איטית מהצפוי ועל מהלך ה-'rebalancing' שכולל פיטורים ומעבר של כ-4,000 עובדים (5% מעובדי החברה)".

אלי פרוכטר, מייסד איזיצ'יפצילום: חגי פריד

בשורה התחתונה סיכמו בכלל פיננסים כי "המסקנה המתבקשת עבור איזיצ'יפ אינה בהכרח שלילית, אך להערכתנו הכיוון הכללי, הטון של ההנהלה, וההשלכה על ספקיות התקשורת ככלל יכבידו גם על איזיצ'יפ. חולשה אפשרית במניה עשויה להוות נקודת כניסה מעניינת".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker