אחד העם

מדד הבנקים ירד ב-1.2%; מדד הביטוח נפל ב-2.6%

הירידות בארה"ב השפיעו על הסוחרים המקומיים; דו"ח בנק מזרחי טפחות שיקף תשואה שנתית על הון של 11.1%; ירידות של עד 0.6% באג"ח הממשלתי הארוכות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבורסה פתחה את יום המסחר בירידות קלות שהתחזקות לקראת סגירה  על רקע ירידות השערים בוול סטריט, והמהומות במצרים. המשקיעים ימתינו להודעת המדד היום ולדו"חות של הבנקים בישראל.

מדד ת"א 25 ירד ב-0.6%; מדד ת"א 100 השיל 0.7%; מדד ת"א בנקיםסגר בירידה של 1.2%; מדד נדל"ן 15ירד ב-0.7%; מדד ת"א ביטוח, שבלט בנפילה אתמול של 2.2%, על רקע ירידה של 3.6% במניית כלל ביטוח, נפל היום ב-2.6%.

מדדי התל בונד (20 , 40 ו-60) ירדו בעד 0.16% ותל בונד שקלי ירד של 0.33%. מחזור המסחר דליל - 890 מיליון שקל.

חברת דירוג האשראי הבינלאומית Moody's אישררה היום את דירוג האשראי של מדינת ישראל ברמה של 1A עם תחזית יציבה . שר האוצר יאיר לפיד מסר בתגובה : "זוהי הבעת אמון של חברת הדירוג בתוכנית הכלכלית ובתקציב החדש. מודיס ציינה במיוחד את החזרה למשמעת תקציבית ואת שילוב קבוצות אוכלוסייה חדשות בשוק העבודה כצעדים בונים התורמים לחוסנו של המשק הישראלי."מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

איגרות החוב של ממשלת ישראל נסחרו על רקע ההודעה של יחידת ניהול החוב באגף החשב הכללי שפירסמה אתמול (ד') כי ביצעה במהלך השבוע האחרון מספר עסקות גידור מסוג דולר-שקל על החוב במטבע חוץ בהיקף של 325 מיליון דולר. "כחלק מניהול הסיכונים של החוב הממשלתי מתבצעות באופן שוטף עסקאות אלו, במטרה לצמצם את החשיפה של תיק החוב הממשלתי לשינויים במטבע חוץ, במסגרתם המדינה ממירה התחייבויות דולריות בהתחייבויות שקליות ובכך מנטרלת את השפעת שער החליפין על החוב המגודר", הוסבר בהודעה שפורסמה.

איגרת חוב ממשלתית שקלית ל-10 שנים מסוג שחר ירדה ב-0.57% והתשואה בה עלתה ל-% 3.84  שקל. איגרת חוב ממשלתית מסוג גליל ל-10 שנים ירדה ב-0.4% והתשואה בה עלתה ל-1.71%.

במרכז המסחר

בנק מזרחי טפחות הציג הבוקר תוצאות כספיות חזקות, על אף הפרשה חד פעמית גדולה כתוצאה מדרישות בנק ישראל בעניין הגדלת ההפרשה הקבוצתית בהלוואות לדיור. מזרחי טפחות סיים את הרבעון השני של השנה ברווח נקי של 245 מיליון שקל, המשקף תשואה שנתית על ההון בשיעור של 11.1%. מניית הבנק עלתה ב-1.3%.

לשיטת אלון גלזר, סמנכ"ל מחקר בלידר שוקי הון, "אלי יונס מסיים את תקופת כהונתו כמנכ"ל הבנק עם דו"ח מצוין, כאשר הרווח הנקי ברבעון עמד על 245 מיליון שקל, סכום המשקף תשואה של 11.1% על ההון, אולם אם מנטרלים את ההפרשה המיוחדת לתחום המשכנתאות שעמדה על כ- 190 מיליון שקל ברוטו, הדו"ח משקף תשואה מרישמה מאד של כ- 16%. ההפתעה החיובית בדו"ח נרשמה בעיקר בשל רווחי המימון הגבוהים, על רקע האינפלציה הגבוהה יחסית ברבעון".

האנליסטים גלעד אלפר וליאת גלזר מאקסלנס ברוקראז' הפחיתו היום את ההמלצה למניית בזק מ"תשואת שוק" ל"תשואת חסר", על רקע התחרות הגוברת הצפויה בשוק התקשורת עם כניסתה הצפויה לשוק של חברת החשמל. מחיר היעד למניית בזק נותר על 4.7 שקלים למניה. לשיטתם חברת התקשורת החדשה - IBC - היא בגדר עובדה מוגמרת וכנראה תתחיל בפריסה מאסיבית כבר בחצי הראשון של 2014. IBC תגביר דרמטית את התחרות לבזק והערכה שלילית זו אינה מתיישבת עם ביצועי המניה של בזק. מניית בזק עלתה ב-0.4%.

חברת הביטוח אי.די.אי נסחרה היום לראשונה וניהלה מחזור מסחר ער של 25.6 מיליון שקל.

קבוצת פורמולה מערכות בשליטת קונצרן התוכנה אסקו מפולין, שמניותיה נסחרות בבורסות בתל-אביב ובניו-יורק, דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השני של 2013. הכנסות הקבוצה ברבעון השני של 2013 צמחו בכ-8% והסתכמו ב-201.2 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל ב-2012.

רווח התפעולי על בסיס (GAAP) ברבעון השני של 2013 גדל ב-11% והגיע לכ-15.4 מיליון דולר, בהשוואה לכ-13.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי על בסיס (Non-GAAP) ברבעון השני של 2013 הסתכם בכ-17.7 מיליון דולר, בהשוואה לכ-17.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי על בסיס (GAAP) גדל ב 21% לסך של כ-4.9 מיליון דולר, בהשוואה ל-4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי (Non-GAAP) הסתכם ב 6.1 מיליון דולר, בהשוואה לכ-6.0 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

ניירות הערך של אי.די.בי נסחרו על רקע הצעתו החדשה של איש העסקים היהודי חרדי מאוקארינה אלכס גנובסקי. ההצעה של גרנובסקי מדברת על הזרמה של 826 מיליון שקל. רוב הסכום יזרום לאי.די.בי פיתוח וחלק ממנו למחזיקי האג"ח של אי.די.בי, אחזקות תמורת מחיקת חוב ‏(תספורת של כ-50%‏). לבעלי המניות הנוכחיים באי.די.בי אחזקות ולדנקנר ייוותרו 20% ‏(מתוכם יש לדנקנר כמחצית‏).בנתיים השופט איתן אורנשטיין לא מוכן לעצור את הצבעות המחזיקים אשר החלו היום.

קבוצת תמורות הבהירה היום למשקיעים הפרטיים באי.די.בי אחזקות כי חשוב מאוד שהם יגשו להצביע שכן המועד האחרון להגשת כתבי הצבעה לנאמנים הינו היום, בשעה 11:00 בבוקר. "הצבעה זו חשובה מאוד, שכן באמצעותה ניתן להסיר לאלתר את מתווה החברה, אשר אין בו מסויימות, חסרים בו פרטים מהותיים רבים וכן הוא בעייתי מיסודו. זאת גם עמדתה הפורמלית של נציגות אג"ח אידיבי אחזקות, אשר בה חבר רו"ח אדיר ענבר מטעם תמורות".

מניית אי.די.בי זינקה ב-5.9%; איגרת חוב סדרה ג' של אחזקות עלתה ב-3.95%; סדרה ד' עלתה ב-3.95%; וסדרה ה' ב-3.2%; דסק"ש עלתה ב-1.3%.

עלייה קטנה בהכנסות מהטסת נוסעים, ירידה במחיר הדלק הסילוני, גידול במכירות באמצעות האינטרנט וירידה חדה בהוצאות המימון - איפשרו לחברת אל על להציג רווח של 3.7 מיליון דולר ברבעון השני של 2013, לעומת הפסד של 6 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012.

אפריקה תעשיות מקבוצת אפריקה ישראל של לבייב, פירסמה תוצאות משופרות לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2013. השיפור בתוצאות נבע בעיקר מגידול בשיעורי רווח גולמי בתחום הפלדה בישראל ומהפסקת פעילות הפלדה ברוסיה, שהניבה עד כה הפסדים.

הרווח הנקי של אפריקה תעשיות, המנוהלת ע"י אבי מוטולה, הסתכם ברבעון השני ב-13.5 מיליון שקל - צמיחה של כ-187% לעומת הרבעון המקביל, ל-13.5 מיליון שקל. החברה יצרה ברבעון השני תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 39.44 מיליון שקל, לעומת 1.65 מיליון שקל ברבעון המקביל. את המחצית הראשונה של השנה סיימה אפריקה תעשיות עם רווח נקי של 19.7 מיליון שקל - גידול של כ-57% לעומת התקופה המקבילה. בעקבות התוצאות, הונה העצמי של אפריקה תעשיות הסתכם בכ-444 מיליון שקל.

על רקע הדו"חות אותם פירסמה אתמול פוקס, המניה עלתה ב-4.3%.

מעבר לים

בורסות וול סטריט, שנסגרו אתמול בשפל של שבועיים, נסחרות במגמה שלילית לאחר שירידה מפתיעה במספר תביעות האבטלה בארה"ב ועלייה חודשית שלישית באינפלציה חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל לצמצם את התמריצים לכלכלה השנה. תחזיות מאכזבות של ענקית הקמעונאות וול-מארט ויצרנית ציוד רשתות התקשורת סיסקו מכבידות אף הן על המדדים.

מדד דאו ג'ונס, שרשם ביום רביעי אל הירידה היומית החדה ביותר מאז שלהי יוני, נסוג ב-0.8%; מדד S&P 500, שנסגר ביום רביעי בשפל של שבועיים והשלים ירידה של 1.4% משיא נומינלי בו נסגר ב-2 באוגוסט, יורד ב-0.8%; מדד נאסד"ק מאבד 1.2%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עולה ב-0.07% לרמה של 2.79%. התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-30 שנה מטפסת ב-0.06% לרמה של 3.81% - רמתה הגבוהה מאז אוגוסט 2011

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker