"נוחי חתם על חוזה הכולל הוראה שהמשקיעים יתחייבו לא להתחרות בו"

במכתב לנציגות כתב עו"ד רם כספי: "אין פגם בשילובה של ההוראה ונוחי לא עומד על קיומה של ההוראה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
שלי אפלברג
שלי אפלברג

עו"ד רם כספי, המייצג את חברת אי.די.בי, מודה כי בעל השליטה נוחי דנקנר חתם על הסכם עם משקיע פוטנציאלי בו נכללה הוראה כי קבוצת המשקיעים לא תגיש הצעה נוגדת אשר תתחרה בנוחי דנקנר בקשר עם רכישת אי.די.בי אחזקות או אי.די.בי פיתוח.

במכתב תגובה אשר נשלח לנאמני אגרות החוב, שדרשו מדנקנר כי יגלה בפניהם את כלל החוזים עם המשקיעים אותו חתם, מסביר כספי כי "במסגרת הפעולות שביצע נוחי דנקנר לאיתור משקיעים פוטנציאלים הוא התקשר לאחרונה במזכר הבנות בלתי מחייב עם אדם בשם דיוויד וולדר אשר הינו יזם מתווך מניו יורק, על מנת שיפעל לגיבוש קבוצת משקיעים זרה בקשר עם ביצוע השקעה אפשרית בחברה, מהלך שבסופו של יום לא קרם עור וגידים".

כתבות נוספות באתר TheMarker

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

כספי מבהיר כי המגעים החלו כבר לפני כחצי שנה כאשר דנקנר חיפש משקיע לגנדן אך השקעה זו לא יצאה אל הפועל. עוד הוא מבהיר כי באחרונה אי.די.בי דנה עם וולדר על מתווה השקעה בחברה.

במסגרת מזכר ההבנות אשר נחתם בין הצדדים נכללה הוראה לפיה "קבוצת המשקיעים והקשורים בה יתחייבו לא להגיש הצעה נוגדת או להתחרות בנוחי דנקנר בקשר עם רכישת אי.די.בי אחזקות ואו א.די.בי פיתוח הוראה שעליה שנו וחזרו מר וולדר והאנשים שפעלו עימו מספר רב מאוד של פעמים וביוזמתם שלהם".

כספי טוען במכתבו כי "אין פגם בשילובה של ההוראה" ולמרות זאת דנקנר מוותר על תוקפה ולא ינסה לאכוף אותה על קבוצת המשקיעים אם עדיין תרצה להשקיע מכיוון שהוא "אינו עומד על ההוראה הרלוונטית על כל הנובע מכך ונגזר מכך". עוד מבהיר כספי כי לא קיימת הוראות דומות בחוזים נוספים אשר נחתמו מול משקיעים פוטנציאלים.

למכתב אשר הופץ בעיתונות הישראלי כותבו עו"ד נועם שרון, נאמני אגרות החוב של אידיבי, חברי הנציגות הכנ"ר רשות ניירות ערך והמשקיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker