הכנ"ר דורש ממשקיף אי.די.בי לחקור את התנהלותו של דנקנר

פניית הכנ"ר יצאה על רקע חשיפת TheMarker כי מחזיקי אג"ח גילו שמשקיעים פוטנציאלים, שהתעניינו בהשקעה באי.די.בי, הוחתמו על כתב התחייבות שאוסר עליהם לנהל מו"מ ישירות עם המחזיקים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

(עדכון) אורנשטיין יאלץ להתערב ולקבוע האם דנקנר הפר את חובת האמונים שלו ומנע ממשקיעים פוטנציאלים המעוניינים לרכוש את אי.די.בי אחזקות לנהל מו"מ עם נציגות המחזיקים.

לפני מספר דקות הוגשה לבית המשפט בקשה דחופה כי השופט יורה לדנקנר לגלות בתצהיר את כל ההסכמים עליהם חתם עם משקיעים פוטנציאלים, ואת כלל ההתחייבויות שניתנו לו על ידי אותם משקיעים לפיהם הם מתחייבים להימנע מלהגיש לגורם כלשהו כל הצעה הנוגדת את הצעת ההסדר שהגישה החברה או הצעה לרכישה שאינה מערבת את דנקנר או גנדן.

הנאמנים המיוצגים על ידי עו"ד נועם שרון ועו"ד שרון קלינמן דורשים לגלות פרטים מלאים לגבי כל אחד מהמשקיעים הפוטנציאליים וכי בית המשפט יכריז על ההסכמים כבטלים.

נוחי דנקנר בבית המשפט המחוזי בת"אצילום: עופר וקנין

בו בעת מבהירים הנאמנים כי אין להם ידיעה אישית אודות ההתחייבויות האמורות, תוכנן ונוסחן, והמידע שהגיע אליהם מורכב מפרסומים ומפניות שנעשו אליהם ומתיישב גם עם הדברים שנאמרו בדיון אשר התקיים בבית המשפט בנוגע למזכרי ההבנות שנחתמו בין הגורמים השונים.

הנאמנים מדגישים כי המשקיעים הפוטנציאלים לא מעוניינים בהכרח בדנקנר כשותף לאחזקותיהם בחברה ואסור שייווצר מצב שיכפו עליהם זאת כתנאי מקדים למו"מ. עוד מלינים הנאמנים, כי דנקנר המכהן כיו"ר הדירקטוריון של אי.די.בי פיתוח ואחזקות מתנה את תחילת המו"מ בכך שינתן לו ולשאר נושאי המשרה בחברה פטור מתביעות.

במידה שהדבר נכון, המשמעות היא כי דנקנר מנסה לרקום הסדרים הנמוכים בכ-500 מיליון שקל מהסכום שמחזיקי האג"ח יכלו לקבל אם היו חותמים על הסדר ללא פטור מתביעות, ומגישים תביעות נגד פוליסות הביטוח של נושאי המשרה באי.די.בי אחזקות.

כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל (הכנ"ר) מודאג מהתנהלות קבוצת אי.די.בי אחזקות. היום (ד') הוציא הכנ"ר מכתב למשקיף חגי אולמן, הדורש ממנו לבדוק האם ההתנהלות של נוחי דנקנר, כיו"ר אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות, אין בה כדי לפגוע בחברות אותן הוא מנהל ומנסות לצאת ממשבר החובות אליו נכנסו.

פניית הכנ"ר יצאה על רקע חשיפת TheMarker כי מחזיקי איגרות החוב גילו שהחתים משקיעים פוטנציאלים, שהתעניינו בהשקעה באי.די.בי, על כתב התחייבות שאוסר עליהם לנהל משא ומתן ישירות עם המחזיקים ועליהם להשקיע בחברה רק דרכו.

על רקע הגילוי, יצא אתמול מכתב בטרם תביעה לדנקנר, מטעם עו"ד נועם שרון, שמזהיר אותו כי אם אכן מנע ממשקיעים פוטנציאלים להציע הצעות לרכישת אי.די.בי אחזקות, הוא פעל בניגוד עניינים והפר את חובת האמון שלו כלפי החברה, בעלי מניותיה ונושיה.

"מרשי רואים את העניין בחומרה רבה, בין היתר, בשל ההשלכות של פעולה זו על יכולתם של נושי החברה להשיא את החזר החובות, שהחברה חבה להם, כ-2 מיליארד שקל, וכן לשמר ולהיפרע מערכו של הנכס העיקרי בבעלות החברה - אי.די.בי פיתוח". שרון מאשים את דנקנר כי הוא מונע לקדם את האינטרסים האישיים שלו בשעה שעל יו"ר דירקטוריון של חברת חדלת פירעון לתור במלוא המרת אחר ההצעה אופטימאלית ביותר לחברה ולנושיה שתאפשר לנושיה להיטיב את נזקיהם".

לפיכך, שרון דורש מדנקנר לחשוף בפני הנאמנים ומחזיקי איגרות החוב כל הסכם או התחייבות של משקיעים פוטנציאלים, שחתמו על סעיף הכובל את ידם, לנהל משא ומתן ישירות עם מחזיקי איגרות החוב, ולהבהיר למשקיעים הפוטנציאלים כי סעיף כזה אינו תקף.

בתוך כך, מחזיקי איגרות החוב הפרטיים של אי.די.בי השיקו הלילה אתר ובו גישה למערכת הצבעות און ליין, בו יוכלו המחזיקים הפרטיים שהעניקו ייפוי כוח לאוהד אלוני להצביע באופן אלקטרוני על גורל החברה. נציגות מחזיקי איגרות החוב המליצה למחזיקי איגרות החוב להצביעה בעד ההסדר של החלוקה בעין של נכסי החברה בהצבעה הקרובה, ונגד ההסדר אותו הציעה החברה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker