חרדי מאוקראינה רוכש את אמבלייז כדי להשתלט על אי.די.בי

הסיבה שבי.ג'י.איי, אשר בקופתה היו בסוף מארס 2013 מזומנים של כ-220 מיליון שקל לוטשת עיניים אל אמבלייז, היא קופת המזומנים הדשנה שלה שהסתכמה נכון לסוף 2012 בכ-140 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

דירקטוריון חברת בי.ג'י.איי, שבשליטת איש העסקים היהודי החרדי מאוקראינה, אלכס גרנובסקי, אישר אתמול את העסקה לרכישת נתח משמעותי מחברת אמבלייז מידי חלק מבעלי המניות שלה, נפתלי שני ודונלד סטרום ובעתיד אולי גם את האחזקה של קרן פורטיסימו.

הסיבה שבי.ג'י.איי, אשר בקופתה היו בסוף מארס 2013 מזומנים של כ-220 מיליון שקל לוטשת עיניים אל אמבלייז, היא קופת המזומנים הדשנה שלה שהסתכמה נכון לסוף 2012 בכ-140 מיליון דולר.

גרנובסקי מתכנן באמצעות קופה זו להשתלט על אי.די.בי אחזקות במסגרת מתווה הסדר החוב הנרקם, כשלצורך כך תידרש השקעה של מאות מיליוני שקלים. דנקנר נפגש בסוף השבוע האחרון בסרדיניה יחד עם גרנובסקי ויועצו המשפטי, עוה"ד ישראל שמעונוב, כדי לגבש מתווה עסקה שבה יוותר לדנקנר נתח מסויים מאי.די.בי.

עם זאת, כדי להוציא לפועל את עסקת אי.די.בי, בי.ג'י.איי תצטרך להגיע להבנות עם מחזיקי האג"ח בראשות איש העסקים יעקב לוקסמבורג (לוקסי), בעל השליטה בחברת השקעות וחיפושי נפט וגז לפידות (המשקיע באג"ח של חברות בסיכון כמו סאני וסקיילקס מ.ר).

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

לכתבות אחרות ב-TheMarker:

משבר הדיור: אגף התקציבים באוצר נגד השר לפיד ומקורביו

החברה הישראלית שעושה כסף מההתמכרות הסלולרית החדשה שלכם

זאת, כיוון שהמחזיקים חוששים לגבי יכולתה של בי.ג'י.אי לעמוד בהתחייבויות של כ-100 מיליון שקל לבעלי האג"ח שלה, האמורים לקבל 3 תשלומי קרן בסוף מארס של 2014-2016.

בנוסף, העסקה תייצר עבור גרנובסקי מבנה פירמידלי, שכן הוא שולט כיום בבי.ג'י.איי אשר שולטת בזד.בי.איי, העתידה לשלוט באי.די.בי אחזקות, החברה האם תשלוט באי.די.בי פיתוח. בנוסף, יצטרך גרנובסקי לקבל היתרים של משרד התקשורת בקשר לסלקום ושל משרד האוצר בקשר לכלל ביטוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker