לאחר ביטול העסקה: כלל ביטוח נופלת ב-6%: אג"ח אי.די.בי פתוח צונחות ב-7%

הבוקר אישרה אי.די.בי את הפרסום אמש ב-TheMarker: קבוצת CP נסוגה מרכישת כלל ביטוח ■ לפי הערכות, הקבוצה החליטה לסגת מן העסקה בשל חשש כי תיתקל בקשיים לקבלת אישור להיתר שליטה בכלל ביטוח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים52

(עדכון) קבוצת אי.די.בי מאשרת הבוקר הפרסום אמש ב-TheMarker לפיו קבוצת CP התאילנדית נסוגה מכוונתה לרכוש את כלל ביטוח. "לחברה נמסר הבוקר על ידי בא כוח קבוצת הרוכשים כי המשקיע מתאילנד לא ישתתף בעסקה, וכי המשקיע מהונג קונג ממשיך לבחון אפשרויות לקיים את העסקה ביחד עם קבוצת משקיעים אחרת ובלוחות הזמנים הנוכחיים", מסרה הבוקר אי.די.בי בדיווח לבורסה.

בתגובה, מניית אי.די.בי אחזקות יורדת בכ-2% - לשווי שוק של 262 מיליון שקל. מניית כלל ביטוח נופלת ב-6%. איגרות החוב של אי.די.בי פתוח, השולטת בכלל, נופלות עד 7%, וכך גם איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות.

אתמול התברר כי החגיגה של נוחי דנקנר וסוללת יועציו המשפטיים בקשר לעסקת מכירת השליטה בכלל ביטוח לידי קבוצות משקיעים תאילנדיים וסיניים, הכוללת את קבוצת  CP‏ - Charoen Pokphand, בראשות המיליארדר דנין צ'אראבוננט ואת לי ההייפינג (Li Haifeng), הייתה כנראה מוקדמת מדי.

ל-TheMarker נודע כי קבוצת CP החליטה לסגת מן העסקה, שבמסגרתה אי.די.בי פיתוח הייתה אמורה למכור את השליטה בכלל ביטוח (30% ) תמורת כ-1.4 מיליארד שקל לפי שווי חברה של כ-4.6 מיליארד שקל - פרמיה של כ-27%, לעומת שווייה של כלל ביטוח בבורסה. ל-CP הייתה אמורה להיות אופציה בעתיד לרכוש את יתרת ה-25% מכלל ביטוח.

כתבות נוספות ב-TheMarker

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

החברה הישראלית שעושה כסף מההתמכרות הסלולרית החדשה שלכם

הטכנולוגיה שתשגר אתכם מלוס אנג'לס לניו יורק בחצי שעה

דנין צ’אראבוננטצילום: בלומברג

ככל הידוע, הקבוצה של לי ההייפינג, שהייתה אמורה להיות משקיע המיעוט לצד CP, עדיין נמצאת בתמונת ההשקעה בכלל ביטוח ובוחנת חלופות של צירוף משקיעים אחרים. עם זאת, נכון להיום, הסיכויים למציאת משקיעים לפי השווי שדובר עם CP, לא נראים כגבוהים במיוחד.

לפי הערכות, CP החליטה לסגת מן העסקה, בין השאר, בשל חשש כי תיתקל בקשיים לקבלת אישור להיתר שליטה בכלל ביטוח מידי המפקח על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, שאמור היה לבצע בדיקות מקיפות של עסקיה בסין ובעולם, וכן ככל הנראה שהחליטה כי המחיר המבוקש ע"י אי.די.בי עבור כלל גבוה מדי.

עבור דנקנר, המנסה בכל כוחו להישאר בתמונת השליטה באי.די.בי, הנסיגה של CP מהווה מכה - שכן, לפי החלטת השופט של בית משפט המחוזי, איתן אורנשטיין, עליו להציג הסכם מחייב למכירה של לפחות מחצית מהאחזקות בכלל ביטוח עד ה-22 באוגוסט 2013, כלומר עד יום חמישי הבא - משימה שכרגע נראית כמאתגרת במיוחד.

קבוצת CP היתה אמורה היום להגיע לארץ וביטלה את הגעתה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות