נאמני אג"ח אי.די.בי: דנקנר לא מאפשר תחרות - שוקלים לתבוע

מכתב שהגיע ל-TheMarker מעלה כי הנאמנים יבקשו מבית המשפט לחייב את דנקנר לחשוף את כל ההתחייבויות לבלעדיות שקיבל מכל משקיע פוטנציאלי ■ עו"ד נועם שרון: דנקנר החתים קבוצת משקיעים מניו יורק על איסור לנהל משא ומתן ישיר עם מחזיקי איגרות החוב

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים22
שלי אפלברג
שלי אפלברג

נאמני אגרות החוב של אי.די.בי שוקלים לתבוע את נוחי דנקנר בגין הפרת חובת נאמנות. עו"ד נועם שרון, המייצג , גילה, לטענתו, לפני ימים אחדים כי דנקנר, בעל השליטה בחברה, החתים קבוצת משקיעים מניו יורק על סעיף "אי תחרות"- לפיו אסור לקבוצה לנהל משא ומתן ישיר עם מחזיקי איגרות החוב לגבי השקעה במניות אי.די.בי פיתוח.

ל-TheMarker נודע כי נציג הקבוצה הינו דיוויד וויידלר המייצג מספר חברות בארה"ב, שמתעניינות בהשקעה בישראל.

במכתב שהעביר לנאמנים מתאר שרון כי התקשר אלי עורך דין, ששימש כנציג של אחת מקבוצות המשקיעים שהיו בקשר עם נוחי. לדבריו, הקבוצה הניו יורקית, שהוא משמש כנציג העסקי שלה, הציעה לנוחי השקעה לפי שווי ובתנאים מאד תחרותיים בהשוואה להצעות האחרות, אבל, מאחר שהם לא הצליחו 'להסתדר' עם נוחי, הוא הוציא אותם מהמרוץ".

כתבות נוספות באתר TheMarker

נוחי דנקנרצילום: דודו בכר

שרון, שהתעניין בהצעה שעשויה היתה להציל את מחזיקי אגרות החוב מאובדן כלל ההשקעה שלהם - 2.2 מיליארד שקל, מתאר במכתב כי שאל את נציג הקרן האם הם יהיו מוכנים לנהל משא ומתן ישיר עם הנציגות להשקעה ישירה באידיבי פיתוח. לדברי שרון, הנציג ענה כי הם שהם שוקלים זאת, אך קיימת מגבלה משום שהם חתמו על התחייבות שלא להגיש הצעה נגד להצעה שיגיש במסגרת ההסדר.

שרון כותב לנאמנים ולנציגות "לא צריך להסביר יותר מדי באריכות כמה הנושא הזה חמור אם הוא נכון, ועד כמה חמורה ההשפעה של זה על היכולת של הנאמנים/נציגות להשפיע על התהליך ולעשות לו אופטימיזציה לטובת המחזיקים. פעולה כזו של נוחי תוך כדי שהוא מכהן כיו"ר גם באי.די.בי פיתוח וגם באי.די.בי אחזקות, עשויה להוות הפרת חובת אמון שלו כנושא משרה והפרה של חובות דיווח, גם שלו וגם של החברה. ברור לחלוטין שהזדמנות ההשקעה הגיע לידי נוחי בגין הקשר שלו עם קבוצת אי.די.בי, ולא עקב כך שאותם משקיעים רואים בו את השותף האידיאלי להשקעה".

לפיכך הציע שרון כי "יש לפנות בבקשה דחופה לבית המשפט כנגד נוחי באופן אישי ולדרוש ממנו: ראשית חשיפה של כל התחייבות לבלעדיות שהוא קיבל מכל משקיע פוטנציאלי; שנית מסירת פרטי קשר של כל משקיע כזה; כמו גם שחרור של כל משקיע כזה מהמגבלה. בכל מקרה, הענין חייב לדעתי להתברר בפני בית המשפט".

מסתמן כי חברת הנאמנות הרמטיק בעד הפניה לבית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker