לאומי החל בהליכי עיקול האחוזה של מוטי זיסר

זיסר, החייב ללאומי כ-20 מיליון שקל בגין הלוואת משכנתא לבניית הווילה בכפר גנים, הפסיק לשלם את חובו ■ כדי לחסוך במס רשם זיסר את הווילה 
על שם חברת מרכזי שליטה הפרטית, שממנה הוא שוכר את הנכס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

האם מוטי זיסר בדרך לאבד את בית חלומותיו המפואר בכפר גנים? את הבריכה הענקית? את אולם הקולנוע הביתי? את מגרש הבאולינג? יש סיכוי גבוה שכך אכן יהיה.

ל-TheMarker נודע כי בנק לאומי פתח לפני כשבוע, באמצעות משרד עוה"ד ב.לוינבוק ושות’, תיק הוצאה לפועל נגד חברת מרכזי שליטה הפרטית של זיסר, שמחזיקה באחוזתו המפוארת בכפר גנים בפתח תקוה. זיסר עבר לכתובת זו עם משפחתו לפני כשלוש שנים.

כדי לחסוך בהוצאות מס, שוכר זיסר את הבית ממרכזי שליטה. מרבית חלקות הקרקע באחוזה של זיסר משועבדות ללאומי, שהעניק לו את הלוואת המשכנתא על הבית. החוב הלא מסולק של זיסר ללאומי כיום הוא כ-20 מיליון שקל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

פרשנות // מי יעצור את חגיגת 
השכר של הבנקאים

S&P מתכננת עדכון - דירוג של עד 10% מהחברות עשוי להשתנות

מוטי זיסרצילום: ניר קידר

הבית של זיסר הוא בעצם אחוזת תפנוקים ראוותנית. שטח האחוזה הוא כשישה דונמים והשטח הבנוי משתרע על פני 3,000 מ"ר. למתחם יש אבטחה צמודה. באחוזה יש מקווה, בית כנסת, בריכה גדולה, אולם באולינג, אולם קולנוע פרטי ומכונות משחק. בענף הנדל"ן ובמערכת הבנקאות מעריכים שעלות ההקמה של הבית היתה 55-45 מיליון שקל, וזה גם השווי של הבית.

לאומי פתח בהליכי הוצאה לפועל לאחר שזיסר לא עמד בתשלומי החוב לבנק. אם בתוך פרק זמן קצר, לא יפרע זיסר ללאומי את המשכנתא - הוא ייאלץ לפנות את הבית. במצב כזה לאומי ישתלט על הבית ויפעל למימושו, וכך יפרע את החוב כלפיו. אם יישארו עודפים ממכירת הבית, הם יועברו לבנק הפועלים. מבחינה תיאורטית הפועלים עשוי למנוע מזיסר להוציא מזומנים ולפרוע את המשכנתא ללאומי, שכן הפועלים חשוף בכמיליארד שקל לחוב של אירופה ישראל ‏(החברה האם של אלביט הדמיה‏), שכנגדו משועבדות מניות השליטה באלביט ‏(48.4%‏). בנוסף, נתן זיסר להפועלים ערבות על מלוא החוב.

בנק הפועלים קיבל אישור להשתלט על המניות של זיסר באלביט, אך ככל הידוע הוא לא נקט עד כה צעדים משפטיים אופרטיביים למימוש הערבויות. בסוף 2007 לא הסכים לאומי למחזר לזיסר חלק מהחוב באירופה ישראל, והוא העביר את כל האשראי להפועלים.

אם זיסר אכן ייאלץ להיפרד מהבית, זה יהיה אקורד צורם לקריירה העסקית הארוכה שלו. בימים אלה עומד זיסר לאבד את השליטה באלביט הדמיה הציבורית, לאחר שאינה מסוגלת לפרוע חובות של 2.8 מיליארד שקל.

הוילה של מוטי זיסר בפתח תקוה צילום: תומר אפלבאום

זאת אינה הפעם הראשונה שלאומי פועל נגד בעל חוב כבד. לפני כחודש ביקש לאומי מבית המשפט להוציא צו עיקול זמני על נכסיו של אילן בן דב, שאותם מעוניין לאומי לממש כדי לפרוע את חובותיה של חברת טאו.

מלאומי נמסר: "הבנק אינו מוסר מידע לגבי לקוחותיו". ממרכזי שליטה הפרטית נמסר: "ככל שידוע לנו, הידיעה אינה נכונה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום