"יש 300 מרכזי מו"פ של חברות זרות שמוציאות קניין רוחני"

באופן מפתיע, נעדר נציג המדען הראשי מהדיונים של משרדי האוצר והכלכלה על תנאים למשיכת חברות היי-טק זרות לרישום קניין רוחני ולייצר בישראל

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אנו רוצים לראות אם ניתן לייצר חבילה המושכת חברות היי-טק רב לאומיות ואחרות, כולל 300 חברות שכבר בעלי מרכזי מחקר ופיתוח (מו"פ) בארץ שמוציאות מכאן קניין רוחני, לרשום את הקנין הרוחני שלהן בישראל ולא במקומות אחרים בחו"ל. זה לא קשור רק למסים, אלא יכול להיות מקושר גם לפעילות ייצור ופיתוח מקומות עבודה נוספים בתעשיית ההיי-טק", כך אמר היום מנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה, נחום איצקוביץ.

משרדי האוצר והכלכלה בוחנים יצירת סל הטבות ודרישות שיגרום לחברות זרות לרשום קניין רוחני בישראל ולייצר בארץ. בראש הצוות עומד משה אשר, מנהל רשות המסים, וחברים בו, מלבד איצקוביץ, נציג אגף תקציבים במשרד האוצר, מיכה פרלמן, והממונה על כלכלה והכנסות המדינה במשרד האוצר, מיכאל שראל.

איצקוביץ אמר, כי הצוות הוקם בתקופת כהונתה של הממשלה הקודמת, ויתכן שיצורפו אליו חברים נוספים. לדבריו, עבודת הצוות נמצאת בשלבים ראשונים ובאחרונה הוחלט לבצע בחינה של הטבות הנהוגות במדינות כמו שויויץ, אירלנד ויוון שגורמות לחברות זרות לרשום בהן קניין רוחני.

"לטעמי, נושא זה לא יכול להיבחן רק מהיבטים של מיסוי והכנסות מדינה, ויש לשקול היבטים נוספים לגבי מרכזי מו"פ ומימושים של חברות היי-טק ישראליות, כמו פיתוח והשארת יצור בארץ והקמת חברות ליבה (שמועצת המנהלים שלהן בישראל), כדי שההון האנושי יישאר כאן", הוסיף.

הדמייה של בית אפל בהרצליהצילום: הדמייה

באופן מפתיע, נעדר מהוועדה המדען הראשי, הגורם הממשלתי האחראי על תעשיית ההיי- טק, שבחודשים האחרונים גיבש כללים חדשים לתשלום למדינה בתחום משיק של רכישת חברות ישראליות על ידי חברות זרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום