לכבוד החגים |

אנטרופי מבקשת מהמוסדיים 4,750 שקל

מדובר בתשלום חד פעמי המתבקש לאור הטיפול של אנטרופי בכ-150 זימוני אסיפות שאמורות לאשר את תגמול החברות בהתאם לתיקון 20

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג

חברת אנטרופי שירותי מחקר פנתה היום (א') לגופים המוסדיים בבקשה לעזרה ולתשלום חד פעמי נוסף של 4,750 שקל לכל לגוף בגין חודש אוגוסט. זאת בשל העלויות שנגרמו לה כתוצאה מ-150 האסיפות בהן היא אמורה לטפל לאור תיקון 20 לחוק החברות.

במכתב לגופים המוסדיים כותבת ענת גואטה, מנכ"לית אנטרופי שירותי מחקר, כי "במהלך החודש הקרוב (אוגוסט) צוות אנטרופי יטפל בכ-150 זימוני אסיפות, בנוסף לזרם הקיים, שעניינם כאמור אישור מדיניות תגמול בהתאם לתיקון 20. מדובר בטיפול ממוקד, החורג משגרת העבודה השוטפת שלנו, שנובע מהעובדה שמרבית החברות בחרו לפרסם זימון לאסיפות הללו במהלך השבועיים האחרונים. למרות העובדה שרק חברות ת"א 100 נדרשו לזמן החודש אסיפה בנושא, נראה שגם לא מעט חברות בינוניות וקטנות החליטו 'להצטרף לחגיגה' ולאשר את מדיניות התגמול שלהם באסיפה, למרות שמבחינה חוקית יכלו להמתין לינואר 2014".

מסתבר כי חלק מהלחץ של אנטרופי נגרם עקב החגים, שכן גואטה מסבירה כי "בשל החגים שחלים בראשית ספטמבר, והעובדה שהמועד האחרון לעמידה בדרישות החוק הוא ה-12 בספטמבר (אם כי חריגה ממנו לא יוצרת הפרה שבצידה סנקציה), נוצר מצב שעד תחילת המחצית השנייה של אוגוסט (ה-20 באוגוסט) נצטרך לפרסם את מרבית חוות הדעת לאסיפות הללו - כ-150 חוות דעת ב-10 הימים הקרובים (!) ותהליכי תפעול אסיפות שמתנהלים במקביל עבור כלל הלקוחות. מדובר בקצב עבודה של בערך פי 4 מהקצב הנורמלי", מלינה גואטה בפני המוסדיים.

גל סטאל, מנכ"ל אנטרופיצילום: דודו בכר

בשביל שהמוסדיים יפתחו ידם ויעניקו תשלום נוסף עבור חברת המחקר, שכיום מתנהלת כמונופול, מספרת גואטה כי "ניתוח מדיניות תגמול כולל בחינה מורכבת ועתירת תשומות של מספר רב מאוד של סעיפים והערכה איכותית לגבי הקשר שבין מכלול היבטי המדיניות בהגדרת היעדים ומבנה התגמול עצמו לביצועיה הספיציפיים של החברה - ולכן אינו משימה טכנית פשוטה לביצוע. לאור המצב המיוחד כאמור לעיל, נאלצנו לגייס באופן נקודתי משאבי תפעול ומחקר נוספים רק בכדי להתגבר על המשימה ולפרק זמן קצוב".

אז איך המוסדיים יכולים לעזור? באמצעות עזרה תקציבית שתגולם על ידי עלות חד פעמית של 4,750 שקל לכל לקוח בגין חודש אוגוסט, תוך הנחה כי כל הלקוחות שלנו ידרשו להשתתף כמעט בכל האספות של תיקון 20, מרבית הזימונים הנם של חברות ת"א 100 ולכן מהוות מרכיב מרכזי בתיק ההשקעות המוסדי ולפיכך ניתן יהיה להניח כי כל הלקוחות ישתתפו כמעט בכל האספות".

בשביל להראות למוסדיים כי מבחינתם מדובר בתשלום פעוט, מסבירה גואטה כי "ברמת לקוח מוסדי, מדובר בעלות כוללת פר אסיפה של כ-50 שקל הכוללת מחקר ותפעול גם יחד".

גואטה יודעת כי אין ביכולתה לחייב את המוסדיים לשלם ולכן מוסיפה כי "בקשה זו המופנית אליכם הינה כמובן לשיקולכם דעתכם בלבד. במידה ותחליטו לא להיענות לה - מכל שיקול שלא יהיה, כמובן שנמשיך לבצע את עבודתנו כרגיל וללא שינוי תוך ביצוע כל שביכולתנו לעמידה מלאה במחויבותנו כלפיכם". אך גואטה מבהירה כי "במידה והנכם מסכימים לשאת בעלות נוספת וחד פעמית זו, מה שיסייע לנו מאוד, אנא שילחו לנו תשובתכם במייל חוזר בכדי שנוכל להסדיר את הנושא במסגרת החשבונית שנפיק לחודש אוגוסט (ישלח אליכם חיוב מיוחד בגין התשלום החד פעמי האמור שתהיה תחת הכותרת 'חיוב מיוחד בגין הטיפול בתיקון 20' בסך 4,750 שקל)".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker