ההסדר באורכית בסכנה: המדען הראשי לא הסכים למכירת הפטנטים

הפטנטים של אורכית היו אמורים להימכר תמורת 8 מיליון דולר לחברת נטוורקס כחלק בלתי נפרד מהסכם השקעה בחברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בשורה רעה למחזיקי איגרות החוב של יצרנית ציוד התקשורת אורכית. החברה קיבלה הודעה בכתב מחברת נטוורקס לפיה הסכם ההשקעה מסתיים הואיל ולא התקבל אישור המדען הראשי בנוגע למכירת הפטנטים של אורכית לנטוורקס בשווי כולל של 8 מיליון דולר. הואיל ולא ניתן להשלים את הסכם ההשקעה, לא ניתן יהיה להשלים את הסדר החוב אשר הוצע למחזיקי אגרות החוב סדרה א' ו-ב' של החברה.

בינואר 2012 פנתה אורכית לביהמ"ש בבקשה להקפאת הליכים על מנת לנסות ולהגיע עם מחזיקי איגרות החוב להסדר. החוב של אורכית לסדרה א' הינו 36 מיליון שקל ולסדרה ב' - 15.9 מיליון שקל. לחברה גירעון של 10.3 מיליון דולר בהון החוזר כאשר היא הציגה למשיקים בה ברבעון הראשון של 2013 הפסד של 2.1 מיליון דולר - עובדות אשר הובילו את רואי החשבון של החברה לתת לה הערת "עסק חי" בדו"חות.

כחלק מההסדר שהוצע למחזיקים, הסדרות הקיימות ימחקו ובעבור כך היה אמור להיות משולם למחזיקים 7 מיליון דולר. בנוסף, היו אמורות להיות מקוצות להם מניות המהוות 33% מהון המניות המונפק של החברה (ובדילול מלא - 17%). החברה היתה אמורה להקצות למחזיקים 35 מיליון כתבי אופציות הניתנות למימוש ל-35 מיליון מניות רגילות, שיחד עם המניות שניתנו יהוו כ-51% מהון החברה. כמו כן, החברת הבת הישראלית היתה אמורה לשעבד שיעבוד יחיד וקבוע מניות רגילות של חברת נטוורקס ולהקצות לחברה מניות בשיעור של 10% מההון שלה.

יצחק תמיר
יצחק תמירצילום: מוטי קמחי

המומחה מטעם בית המשפט, רו"ח שי ניסן ממשרד רו"ח ליאון אורליצקי ושו"ת, אשר בדק את ההסדר, קבע כי מחזיקי איגרות החוב יקבלו בפירוק בין 3.4-4.6 מיליון דולר ובחלופת ההסדר ביו 7-8.7 מיליון דולר. זאת ללא התחשבות באפסייד עתידי, אם אפשרי, במניית אורכית ושווי האחזקה שלה בנטוורקס.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker