מיזוג כור-דסק"ש יוצא לדרך: דסק"ש תרכוש את מניות הציבור תמורת כ-1.1 מיליארד שקל

שווייה של כור לצורך המיזוג נקבע על 3.4-3.03 מיליארד שקל ■ אי.די.בי פיתוח עשויה לקבל כ-446 מיליון שקל ■ כור הציגה רווח נקי של 45 מיליון שקל ברבעון השני ב-2013

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

עסקת המיזוג של חברת כור תעשיות לתוך חברה האם דיסקונט השקעות (דסק"ש) מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר ממשיכה לצבור תאוצה. הלילה פרסמו דסק"ש וכור את מתווה העסקה, שלפיה תרכוש דסק"ש המחזיקה כיום בכ-67.33% מממניות כור, את מלוא יתרת המניות (32.67%) שלא בידיה. כור נחשבת לחברה הנזילה ביותר בקבוצת אי.די.בי.

עסקת המיזוג תתבסס על שוויה של כור שהוערך ע"י מעריכי שווי חיצוניים נכון לסוף יוני 2013 ב-3.03 מיליארד שקל- הגבוה בכ-4% משווי שוק הנוכחי של כור. עם זאת התמורה הסופית למניה בעסקת המיזוג תיקבע בהתאם למנגנון שנקבע ומתייחס לשווי האחזקות של כור בנכס המרכזי שלה - מניות הבנק השוויצי קרדיט סוויס (1.95%)  - ולדיווידנדים אם וככל שישולמו ע"י כור.

כתבות נוספות באתר TheMarker

נוחי דנקנר בבית המשפט המחוזי בת"אצילום: עופר וקנין

נכון ליום חמישי האחרון אם היה מופעל מנגנון ההתאמה שוויה של כור לצורך עסקת המיזוג היה עומד על 70.49 שקל למניה - המגלם לה שווי שוק של כ-3.34 מיליארד שקל - הגבוה בכ-15% משווי שוק שלה בבורסה.

בהתאם לכך התמורה הכוללת של המיזוג שתצא מקופת כור תעמוד על כ-1.09 מיליארד שקל. אחת הנהנות הגדולות מכך צפויה להיות אי.די.בי פיתוח המשוועת למזומנים, שבמצב שכזה תמורת אחזקתה בכור (13.35%) תקבל כ-446 מיליון שקל.

הסכם המיזוג, תמורתו ותנאיו נקבעו לאחר מו"מ בין ועדות מיזוג עצמאיות ובלתי תלויות בשתי החברות, שנעזרו ביועצים משפטיים ובמומחים כלכליים חיצוניים ונפרדים, וכן בהערכות שווי אשר הוכנו עבורן על ידי מעריכי שווי חיצוניים ובלתי תלויים
השלמת עסקת המיזוג כפופה לתנאים מתלים לרבות אישורי האסיפות הכלליות של דסק"ש וכור שיתכנסו ב-15 לספטמבר 2013 ברוב של בעלי מניות, שאין להם עניין אישי בעסקה, ולאישור בית המשפט, לבקשה שהגישה כור, לחלוקה שאינה עומדת במבחן הרווח.

לטענת החברות עסקת המיזוג תביא להתייעלות במטות החברות דסק"ש וכור, והיא עומדת בקנה אחד עם המלצות הוועדה להגברת התחרותיות במשק, בהיותה מצמצמת שכבה אחת במבנה הפירמידלי. את דסק"ש ייצגו עו"ד אורי רוזנברג, עו"ד רן שלום עו"ד איריס ציבולסקי-חביליו ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

כמו כן, כור דיווחה על זימון משותף לשלושת סדרות האג"ח שלה ב-1 בספטמבר 2013 שבמהלכה יוצע להם פדיון מוקדם מלא של מלוא החוב בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל.

המחיר שמוצע למחזיקי האג"ח הנו הגבוה מבין: הערך ההתחייבותי המלא של אגרות החוב במועד הפדיון המוקדם; או יתרת תזרים המזומנים של אגרות החוב (קרן בתוספת ריבית) במועד הפדיון המוקדם, כשהיא מהוונת לפי תשואת האג"ח הממשלתי, בתוספת ריבית של 1.31% לשנה, או לפי שיעור היוון אפס - לפי הגבוה. יצוין כי פדיון אגרות החוב אינו מהווה תנאי לביצוע המיזוג.

במידה ולא יאושר התיקון של אגרות החוב על ידי איזו מאסיפות המחזיקים כאמור במועד השלמת עסקת המיזוג, ובכפוף להשלמת עסקת המיזוג, או אז תפקיד כור במזומן ותשעבד לטובת מחזיקי אגרות החוב האמורים סכומים להבטחת הפירעון המלא של כל אחת מסדרות אגרות החוב, על-פי תנאיהן, או תפעל על פי כל מנגנון הבטחה אחר שיוסכם עם הנאמנים למחזיקי אגרות החוב של כור.

בתוך כך כור פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2013 שבו היא הציגה רווח נקי של 45 מיליון שקל לעומת הפסד של 1.05 מיליארד שקל ברבעון המקביל.את המחצית הראשונה של 2013 סיימה כור עם רווח של 405 מיליון שקל לעומת הפסד של 639 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

מניית כור בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker