עסקת כלל ביטוח: המשקיעים העבירו 20 מיליון דולר לנאמנות

עדיין לא ברור מה הסיכוי להשלמת העסקה ■ נציגי קבוצות המשקיעים - הכוללת את קבוצת Charoen Pokphand בראשות דנין צ'אראבוננט ולי הייפינג - צפויים להגיע שוב לישראל לביצוע בדיקות נוספות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצות משקיעים סיניות, תאילנדיות והונג-קונגיות הכוללת את קבוצת CP - Charoen Pokphand בראשות דנין צ'אראבוננט ולי ההייפינג (Li Haifeng) העבירו בסוף שבוע האחרון 20 מיליון דולר לידי עו"ד דני גבע, שותף בכיר במשרד עוה"ד מיתר, ליקווירניק, גבע, לשם טל, המייצג את המשקיעים בעסקת כלל ביטוח. סכום זה יועבר לחשבון נאמנות שינוהל עבור המשקיעים הפוטנציאליים בישראל.

המשקיעים מנהלים מגעים עם אי.די.בי פיתוח, שבשליטת נוחי דנקנר, לרכישת השליטה בכלל ביטוח (30% ) תמורת כ-1.4 מיליארד שקל לפי שווי חברה של 4.6 מיליארד שקל.

שותף בכיר אחר במשרדו של גבע, עו"ד נועם שרון, מייצג את הנאמנים ונציגות מחזיקי האג"ח של חברה האם אי.די.בי אחזקות, שמעוניינת (לפחות בשלב זה) להעביר מתווה להסדר חוב הכולל השתלטות על מניות אי.די.בי פיתוח - כך שעסקת מכירת כלל ביטוח עשויה להיות להשפיע על החלטתם.

כתבות נוספות באתר TheMarker

בדרך לסכסוך בינלאומי? // ארה"ב אוסרת על יבוא ושיווק סמארטפונים מסוימים של סמסונג

לא בקצב // כאבי הגדילה של מגדלי הצעירים של חג'ג' ואור

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

נכון להיום עדיין לא ברור מה הסיכויים להשלמת העסקה למכירת כלל ביטוח ואילו תנאים מתלים היא כוללת, מלבד אישור של מפקח על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר. השבוע צפויים נציגים של המשקיעים להגיע שוב לישראל לביצוע בדיקות נוספות הנוגעות לסביבה המשקית והרגולטורית, ורק לאחר מכן עשויה להתבצע החתימה.

אמנם האסיפות המכריעות וההחלטה של השופט איתן אורנשטיין נותרו בעינן ב-21 וב-25 באוגוסט, אך הדחייה בשבוע של אסיפות מקדימות לבחירת מתווה הסדר חוב ע"י נושי אי.די.בי אחזקות ל-18 באוגוסט, מסייעת לדנקנר בניסיונותיו לסכם עם אחת מקבוצות המשקיעים על התחייבות להזרמה מאסיבית של 800 מיליון שקל לאי.די.בי פיתוח.

בימים האחרונים התקיימו פגישות אינטנסיביות בין נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לבין נציגים של שלושת הקבוצות החרדיות שמנהלות מו"מ להשקעה באי.די.בי.מדובר בקבוצה בראשות רו"ח דיויד וולדלר החרדי מניו יורק, קבוצת יוסי שניארסון ואלכס גרנובסקי,הבעלים של בי.ג'.איי וקבוצת אדוארדו אלשטין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker