טבע תשווק תרופה מקורית לחולי סרטן באירופה

האישור האירופי התקבל 8 שבועות בלבד לאחר שהוועדה להערכת תרופות המליצה לאשר אותה לרשות התרופות האירופית

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

תיק התרופות המקוריות של טבע גדל אתמול לאחר שהנציבות האירופית אישרה לשווק את התרופה Lonquex, ובכך איפשרה לטבע לשווק את התרופה ב-28 מדינות החברות באיחוד האירופי וכן בנורווגיה, באיסלנד ובליכטנשטיין.

Lonquex הוא מוצר ביולוגי מסוג G-CSF עם פעילות ארוכת טווח, שיוצר בהנדסה גנטית של תאי יונק ומיועד לטיפול במטופלים מבוגרים שעוברים טיפול כימותרפי. Lonquex מפחית לאורך זמן את התופעה של ירידה חדה בתאי דם לבנים (Neutropenia) וכן מצמצם את השכיחות של חום שנובע מנויטרופניה.

התרופה ניתנת בהזרקה תת עורית במינון קבוע פעם אחת בכל מחזור טיפולי, לתמיכה במספר תאי הדם הלבנים מסוג נויוטרוטפילים בחולי סרטן שמקבלים כימותרפיה שמדכאת את מח העצם. האישור האירופי התקבל 8 שבועות בלבד לאחר שהוועדה להערכת תרופות המליצה לאשר אותה לרשות התרופות האירופית.

המרכז הלוגיסטי של טבע, אזור התעשייה חבל מודיעיןצילום: יובל תבול

האיחוד האירופי ממליץ על מתן תרופות מסוג G-CSF (גורמי צמיחה למח העצם) כטיפול מונע למטופלים שמצויים בסיכון כללי גבוה מ-20% לחום נויטרופני, על מנת להקטין את הסיכון בירידה במספר תאי הדם הלבנים שהיא תופעת לוואי שכיחה של טיפולים כימותרפיים, תופעה שעלולה להוביל למוות כתוצאה מזיהומים בקטריאליים. התרופה המקורית של טבע מביאה אופציית טיפול G-CSF לרופאים שמטפלים בהשפעות נויטרופניה ומצטרפת לשני מוצרים של טבע בקטגוריה זו, שפעולתם קצרת טווח. היקף השוק האירופי למוצרי G-CSF נאמד ב-1.4 מיליארד דולר בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker