מכירת הפעילות המופסדת העבירה את כלל פיננסים לרווח של 22 מ' ש'

לאחר החזר כל התחייבויות החברה, החברה צופה כי יוותרו בקופתה יותר מ-200 מיליון שקל - במזומן ובנכסים פיננסיים אחרים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר מכירת חבר הבורסה כלל פיננסים בטוחה לבנק ירושלים, פירסמה היום חברת כלל פיננסים את תוצאותיה הכספיים לרבעון השני של 2013. הכנסותיה של החברה גדלו בפחות מ-1% ל 19.7 מיליון שקל. החברה הצליחה להקטין את ההפסד התפעולי שלה מ-23 מיליון שקל ברבעון השני של 2012 ל-6.3 מיליון שקל ברבעון הנוכחי.

כלל פיננסים הצליחה לעבור מהפסד נקי של 24.6 מיליון שקל ברבעון השני של 2012 לרווח נקי של 22 מיליון שקל ברבעון השני של 2013. הרווח ברבעון השני של 2013 נובע מהשלמתה של העסקה למכירת פעילות ניהול התיקים וקרנות הנאמנות להראל שהתקזז בחלקו מההפסדים בפעילות השוטפת של החברה.

לאור התוצאות בדו"חות הכספיים אמר היום יורם נוה, מנכ"ל כלל פיננסים: "הקבוצה החלה מסוף השנה הקודמת בתהליך של יציאה מתחום הפיננסים באמצעות מספר עסקות משמעותיות למכירת הפעילות. מטרת המהלך הינו הנזלת הנכסים לטובת פירעון התחייבויות החברה. הפעילויות שנמכרו הציגו רווחיות שולית או הפסדים ואף ריתקו הון משמעותי בחברה. לגישת הנהלת החברה, ראוי כי ההון שרותק לפעילויות אלו ישמש להקטנת התחייבויות החברה." 

העסקאות שביצעה החברה כוללות את המכירה של טיטניום בדצמבר 2012 תמורת כ-70 מיליון שקל, מכירת כלל נגזרים בינואר 2013 תמורת כ-25 מיליון שקל, מכירת פעילות ניהול התיקים וקרנות הנאמנות באפריל 2013 תמורת כ- 208 מיליון שקל, מכירת כלל טהורי תוך צמצום עלויות היציאה מהשקעה זו לתשלום של 9.2 מיליון שקל, רכישת מניות כלל ברוקראז' מהשותפים בפעילות ומכירת חבר הבורסה לבנק ירושלים בתמורה ל- 275 מיליון שקל. " כל העסקות יחד צפויות להניב לחברה תזרים כולל של מעל חצי מיליארד שקל" הסביר נוה.

יורם נווה, מנכ"ל כלל פיננסיםצילום: דן קינן

מנכ"ל כלל פיננסים הוסיף כי "תמורה זו שהתקבלה ואשר צפויה להתקבל עם השלמת מכירת חבר הבורסה שימשה להחזר ההלוואה שהתקבלה מכלל ביטוח בסוף יוני 2013 וצפויה לשמש להחזר יתרת התחייבויות החברה למחזיקי האג"ח. לאחר החזר כל התחייבויות החברה, החברה צופה כי יוותרו בקופתה יותר מ-200 מיליון שקל, אם במזומן ואם בנכסים פיננסיים אחרים". 

עוד ציין נוה כי "החברה מייעדת חלק מהתמורה מהעסקות האמורות לטובת עובדיה, וזאת בהתאם לתנאים שנקבעו בהסכם הקיבוצי עם ועד עובדי החברה. אני שב ומודה לעובדים על המאמצים הרבים שהשקיעו לאורך כל שנות פעילות החברה ומיצובה באופן שאפשר את העסקות האמורות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker