אורנשטיין דורש להתעדכן עד מחר בהתקדמות מכירת כלל ביטוח

ההחלטה ניתנה על רקע בקשת דחיית אסיפות המחזיקים ■ על פי הדיווח של אי.די.בי, הקבוצה התאילנדית‏ אמורה לרכוש 30% ממניות כלל ביטוח בכ–1.4 מיליארד שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג

השופט איתן אורנשטיין דורש לדעת עד מחר ב-10:00 כיצד מתקדמת מכירת מניות כלל ביטוח לקבוצה התאילנדית Charoen Pokphand‏ בכ-1.4 מיליארד שקל, לפי דיווחי אי.די.בי.

החלטתו של אורנשטיין ניתנה על רקע בקשת נציגות מחזיקי באג"ח של אי.די.בי אחזקות לדחות האסיפה שנקבעה ל-14 באוגוסט, כדי שיתאפשר לה לקיים אסיפות מקדימות ולמנות את הקולות של המצביעים עד לאסיפה הסופית.

הנאמנים של מחזיקי האג"ח הסבירו לבית המשפט כי במידה שעסקת מכרית כלל ביטוח תיחתם עד ה-11 באוגוסט, אפשר יהיה לכנס את אסיפת הנושים ב-18 באוגוסט, כאשר המחזיקים יצביעו רק על החלופה של הסדר חלוקת מניות אי.די.בי אחזקות בעין לכלל מחזיקי האג"ח, וככל שהעסקה לא תיחתם תכונס אסיפת נושים ב-21 לאוגוסט, ומחזיקי האג"ח יצביעו על הסדר החלוקה בעיין והסדר הנציגויות. הנאמנים מסבירים כי הם דורשים את הדחייה כך שהדיון בבית המשפט יוכל להתקיים ב-25 באוגוסט ולא יצטרכו לדחות אותו.

בימים האחרונים מתנהל מו"מ עם קבוצת משקיעים המעוניינים להשקיע באי.די.בי אחזקות. ישנן שלוש קבוצות של משקיעים חרדים המעוניינים ברכישה.

איתן אורנשטייןצילום: עופר וקנין

לפי המתווה שהגישה אי.די.בי אחזקות לבית המשפט, מתחייבים בעלי המניות הקיימים ו/או החדשים להזרים לחברה 800 מיליון שקל ואי.די.בי אחזקות תעביר את הסכום הזה לחברה הבת הנמצאת בבעלותה המלאה - אי.די.בי פיתוח.

הכספים יוזרמו לאי.די.בי פיתוח באופן הבא: עם אישור ההסדר בבית המשפט יוזרמו 500 מיליון שקל לקופת החברה, עד סוף 2013 יוזרמו 200 מיליון שקל נוספים, ועד סוף מארס 2014 יוזרמו 100 מיליון השקל הנותרים.

לפי המתווה, לבעלי האג”ח של אי.די.בי אחזקות יוקצו 54.12% ממניות אי.די.בי פיתוח, ולדנקנר ולמשקיעים החדשים יוקצו 46% מאי.די.בי פיתוח. עם זאת, בשל פיזור רחב של האחזקות בקרב נושי אי.די.בי אחזקות, למעשה, השליטה באי.די.בי פיתוח תיוותר בידי דנקנר ושותפיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker