התכוף מתאוששת: תקבל 60 מיליון שקל מחברה ביטחונית טורקית

בתגובה לעסקה, איגרות החוב של התכוף מזנקות ב-17%, והן נסחרות כעת בתשואה של 8.32% ■ הסכום שיתקבל כולל, בין השאר, תשלומים על מתדלקות מטוסים ורכבים ממוגנים, והוא נגזרת למספר הסכמים שנחתמו בעבר בין שתי החברות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
ערן אזרן

ההתאוששות של חברת התעשייה הביטחונית התכוף צוברת תאוצה. החברה, שבבעלות ברנד תעשיות, דיווחה היום (ד') כי תקבל כ-60 מיליון שקל מחברת BMC הטורקית, בין היתר בגין הסכמים שנחתמו בעבר אך התמורה בגינן לא הועברה. הסכום שיתקבל כולל, בין השאר, תשלומים על מתדלקות מטוסים ורכבים ממוגנים, והוא נגזרת למספר הסכמים שנחתמו בעבר בין שתי החברות.

ההסכם בין התכוף ל-BCM, המספקת ציוד למשרד הביטחון הטורקי, מסדיר את הסכסוך המתמשך בין שתי החברות. הסכסוך נבע מקשיים תזרימיים אליהן נקלעה החברה הטורקית, שמנעו ממנה לעמוד בהתחייבויותיה; וכן על רקע הסדר הנושים שהתנהל בהתכוף במשך השנים האחרונות לאחר שנקלעה לקשיים בעצמה. אירועי המשט, שהביאו להתקררות היחסים ישראל לטורקיה, תרמו אף הם.

בעבר חתמה התכוף על הסכם לאספקת 468 רכבים ממוגנים העמידים בפני מיקוש וירי ל-BCM. היקף הפרויקט בכללותו מסתכם ב-50.4 מיליון יורו (כ-108 אלף יורו לכלי). עד לסוף מארס השנה כבר מסרה התכוף 313 רכבים והכירה בהכנסות עבורם. בגין יתרת החוב בפרויקט, ביצעה התכוף הפרשה לחובות מסופקים, בסכום של כ-15.1 מליון שקל.

הלאמתה של BMC באחרונה על ידי ממשלת טורקיה והתייצבותה של התכוף סייעו להשלמת המו"מ בין שתי החברות. "ההסכם שנחתם הוא תוצאה של הליך ארוך, שצבר תאוצה עם כניסת הממשלה התורכית לתמונה בשבועות האחרונים", הסביר גלעד הלוי, יו"ר ברנד תעשיות:."BMC היא בין הלקוחות הוותיקים של התכוף והסדרת מערכת היחסים חשובה לשתי חברות".

בתגובה לעסקה, איגרות החוב של התכוף מזנקות ב-17%, והן נסחרות כעת בתשואה של 8.32%. התכוף חייבת לבעלי האג"ח (סדרה ד') 20 מיליון שקל. נכון לסוף הרבעון הראשון, בקופתה של התכוף היו מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 8.6 מיליון שקל בלבד. את הרבעון הראשון סיימה החברה בהפסד של כ-7.3 מיליון שקל, לעומת הפסד בסך 3.4 בתקופה המקבילה אשתקד.

מפעל התכוףצילום: גיל אליהו

התכוף נרכשה על ידי ברנד תעשיות כחלק מהסדר הנושים הכולל שנחתם בה לפני כשנתיים. "התכוף הייתה במצב של פשיטת רגל כשנכנסנו להשקעה בה, והצלחנו בתקופה קצרה יחסית לבצע מהפך בחברה הן במבנה המאזן והן בצבר ההזמנות. החברה בעלת פוטנציאל משמעותי, הנמצאת במסלול צמיחה", הסביר הלוי. באחרונה התחייבו בעלי המניות לתמוך בתכוף עד לסכום 10 מיליון שקל בשנתיים הבאות.

ברנד תעשיות נשלטת על ידי קרן KCPS עד פרייווט אקוויטי, לאחר שנרכשה על ידה במהלך 2008 מידי משפחת ברנד. KCPS  פריווט אקוויטי מנוהלת על ידי קדמה, קבוצת השקעות בבעלות אורי עינן, גלעד הלוי וגלעד שביט. שותפי קדמה מחזיקים 60% מקרן KCPS. במקביל, חברת KCPS, המנוהלת על-ידי טל קינן, מחזיקה ב-40% הנותרים. ברנד פעילה בתחומי המתכת ומחזיקה במספר חברות בנות, ביניהן, חברה התכוף, שמייצרת כלי רכב ייעודיים לשימושים אזרחיים וביטחוניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker