מורגן סטנלי מורידה המלצה לטבע: גובר הסיכוי לקופקסון גנרי במאי 2014

"משוכנעים יותר ביכולתה של מיילן להשיג אישור של ה-FDA לקופקסון גנרי לאחר פקיעת הפטנטים על קופקסון במאי 2014", נכתב בסקירה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"בעקבות יום המשקיעים שקיימה חברת מיילן בסוף השבוע שעבר אנחנו משוכנעים יותר  ביכולתה של מיילן להשיג אישור של ה-FDA לקופקסון גנרי לאחר פקיעת הפטנטים על קופקסון במאי 2014", כך מסביר דיוויד רייזינגר אנליסט במורגן סטנלי את החלטתו להוריד את המלצתו למניית טבע ל"משקל חסר", ולהסיר את מחיר היעד למנית החברה שהיה 40 דולר.

מיילן ציינה ביום המשקיעים שבעקבות החלטת בית המשפט להסיר את הפטנטים שמגינים על קופקסון עד ספטמבר 2015, ולהותיר את הפטנטים שמגינים עליה עד מאי 2014 האיצה את המגעים בין החברה ל-FDA, כך שלהערכת החברה תוכל להשיק גרסה גנרית לקופקסון במאי 2014 - הערכה שגרמה לנסיקת מנית מיילן ב-7% ביום שישי שעבר. רייזינגר מפחית את תחזית הרווח שלו למנית טבע ב-2016-2017 ב-4%. התחזית של רייזינגר לרווח של טבע ב-2016-2017 נמוכה ב-20% מממוצע תחזיות האנליסטים בשל התחרות הגנרית שתתפתחה, להערכתו, לקופקסון שמספק לחברה 22% מהכנסותיה, ו-50% עד 60% מהרווח למניה.

להערכתו, יש סיכוי קלוש שה-FDA יקבל את טענותיה של טבע בדבר הצורך בניסויים קליניים מלאים לגרסה גנרית של קופקסון נוכח דחיית 3 מהלכים משפטיים של טבע בנושא. רייזינגר צופה שהקונסנסוס יתיישר לתחזיתו, התבטאות שמשותפת לו ולג'יימי רובין מגולדמן סאקס שהורידה את המלצתה למנית טבע למכירה בשבוע שעבר.

רייזינגר מפקפק ביכולתה של טבע לשמור על שיעורי הרווחיות הגולמית בהינתן שלהערכתו מכירות קופקסון יירדו ב-80% בין השנים 2013 ל-2017. הוא צופה לירידה של 3 נקודות אחוז ברווחיות הגולמית של טבע גם אם תצליח לשפר את הרווחיות הגולמית של המגזר הגנרי הודות לשיפורים בתהליכי הרכש.

מפעל טבע בהונגריהצילום: ליאור מזרחי, באובאו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker