בזק תחלק 1.469 מיליארד שקל כדיווידנד; התחרות שחקה ההכנסות

בזק הגבירה השקעות ופרשה סיב אופטי ל-200 אלף משקי בית ותגיע ל-400 אלף עד תום השנה ■ הכנסות פלאפון ובזק הקווי נשחקו, ונטישת הלקוחות נמשכה ■ הרווח התזרימי של הקבוצה ירד ב-3% ■ אלוביץ': "ממשיכים להשקיע בתקופה של תחרות גוברת"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

חברת בזק תחלק לבעלי המניות שלה דיווידנד בסך 1.459 מיליארד שקל. בזק הודיעה על כך הבוקר בצמוד לדו"חות הכספיים של הקבוצה לרבעון השני ובהתאם למדיניות החברה לחלק דיווידנד אחת לחציון. הסכום כולל את הרווח הנקי של הקבוצה לחציון - 969 מיליון שקל או 0.35 שקל למניה - וכן 500 מיליון שקל, שהם חלק מהחלוקה המיוחדת של 3 מיליארד שקל, שעליה החליטה החברה ב-2011.

מהדו"חות התקופתיים עולה כי החברה ממשיכה להישחק בהכנסותיה עקב התחרות, בעיקר בענף הסלולר, אך במקביל החברה מתייעלת, מה שמוביל לירידה יותר מתונה במדדי הרווח התפעולי וה-EBITDA. בנוסף, המשיכה בזק לייצר תזרים מזומנים חזק.

הכנסות בזק ברבעון השני ההסתכמו בכ-2.35 מיליארד שקל, ירידה של 9.4%. הרווח התפעולי ירד ב-0.3% לכ- 744 מיליון שקל וה-EBITDA הסתכם בכ-1.07 מיליארד שקל, ירידה של 3.1%. הרווח הנקי לבעלי מניות הסתכם בכ-473 מיליון שקל, עלייה של 14%, והתזרים החופשי צמח ב-46.7% לכ-924 מיליון שקל.

בהודעה לבורסה שידר בעל הבית של חברה אופטימיות וסימנים של החלשות התחרות בתחום הסלולר. שאול אלוביץ', יו"ר בזק, אמר היום כי "בתקופה זו של תחרות גוברת, המשכנו להשקיע ולשדרג את הצד השירותי, המוצרי והטכנולוגי בחברות הקבוצה, תוך שענף הסלולר מראה לאחרונה סימנים ראשונים של התייצבות. אנו ממשיכים בפריסת רשת הסיבים האופטיים, המקדמת את התשתית הטכנולוגית בישראל"

שאול אלוביץ'צילום: עופר וקנין

מנכ"ל בזק, סטלה הנדלר, ציינה כי "בזק הגיעה כבר לכ-200 אלף בתים עם תשתית הסיבים האופטיים שלה, זאת במסגרת פרוייקט ה-Fiber NGN. אנו משקיעים בקצב מואץ בפריסת הרשת האופטית, כך שעד סוף השנה, נגיע למעל ל-400 אלף בתים בכל רחבי ישראל. נמשיך להתמקד ולהשקיע בשדרוג התשתיות והרחבת מגוון שירותי התקשורת, זאת לצד מהלכים טכנולוגיים נוספים כדי לספק ללקוחות כל קצב ושירות שיידרש"

חברת בזק קווי ממשיכה לחוות דיסוננס: לקוחות הטלפון של החברה עוזבים אותה - כ-18 אלף קווים ברבעון - אך היא גדלה במנויי אינטרנט במספר כמעט זהה: 17 אלף. הכנסה לקו טלפון ירדה בשקל ל-68 שקל בחודש ואילו ההכנסה מחיבור אינטרנט גדלה בשני שקלים ל-85 שקל בחודש. הכנסות בזק קווי קטנו ב-3.4% ל-1.1 מיליארד שקל אך הרווח התפעולי גדל ב-16.7% ל-510 מיליון שקל. ה-EBITDA של החברה הקווית גדלה ב- 10.2% ל-678 מיליון שקל, וכעת היא 60.5% - נתון יוצא דופן גם בהשוואה בינלאומית.

בתחום הסלולר, מחזק מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, את ההערכה על היחלשות התחרות ואמר היום: "התחרות בענף ממשיכה לשחוק את ההכנסות, אך בקצב מתון יותר מאשר ברבעונים הקודמים. היקף הניודים נטו אף הוא התמתן, ונראה כי המבצעים האגרסיביים של המתחרים החדשים כבר אינם אפקטיביים כפי שהיו בעבר ומרבית המנויים אינם מגלים עניין ורצון לעבור חברה".

ובכל זאת, פלאפון איבדה 39 אלף לקוחות ברבעון ונשחקה בכל המדדים: הכנסות פלאפון ירדו ברבעון ב-20% ל-915 מיליון שקל. גם ההכנסות משירותי סלולר נשחקו (ב-19%) ועוד יותר מכירות הטלפונים (ב-25%). ה-EBITDA של החברה נשחק ברבעון ב-24.5% ל- 299 מיליון שקל וכעת שיעור ה-EBITDA הוא 32.7% מההכנסות לעומת 34.5% ברבעון המקביל. הרווח הנקי של פלאפון ירד ב-17% ל-161 מיליון שקל. לקוח בחברה משלם חשבונית חודשית של 85 שקל בחודש לעומת 99 שקל ברבעון המקביל.

מנכ"ל בזק , סטלה הנדלרצילום: אלי דסה

ב-yes, חברת השידורים של הקבוצה, הפתעה. אחרי מספר רבעונים שחברת הלווין איבדה מנויים, היום היא דיווחה על גיוס חיובי של 4,000 לקוחות לבסיס מנויים של 583 אלף. yes המשיכה להפסיד - 101 מיליון שקל ברבעון - אך הצליחה לשפר את ה-EBITDA שלה חרף התחרות ל-132 מיליון שקל, עלייה של 2.6%. כעת, שיעור ה-EBITDA דומה לזה שבענף הסלולר, 32.6%. לקוח בחברה משלם לה 232 שקל בחודש.

בזק בינלאומי, ספקית האינטרנט והשיחות לחו"ל של הקבוצה, דיווחה על תוצאות טובות מאוד, עם עלייה בכל המדדים. הכנסות החברה גדלו ב-8.8% ל-359 מיליון שקל. ה-EBITDA של החברה עמדה ברבעון על 93 מיליון שקל, שיפור של 6%, והרווח הנקי של בזק בינלאומי השתפר ב-44 מיליון שקל, עלייה של 12%.

"בזק בינלאומי מציגה הכנסות שיא מפעילות פתרונות תקשורת לעסקים (ICT). בזק בינלאומי ממשיכה למנף את הכבל התת ימי של החברה ומציגה גידול של כ-4% בהכנסות משירותי האינטרנט של החברה וגידול של כ-7% במצבת לקוחות החברה לעומת הרבעון השני אשתקד", נמסר מהחברה.

מניית בזק בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker