מט"ח

הדולר נחלש ב-0.45%; שערו היציג - 3.5610 שקלים

היורו ירד ב-0.06%, ושערו היציג נקבע על 4.7256 שקלים ■ "פרסת מינוי הנגיד עשויה לפגוע באופן זמני בסנטימנט המשקיעים הזרים כלפי השקל", הסבירו הבוקר בחברת הפורקס FXCM ישראל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בצל אי הוודאות סביב מינוי נגיד בנק ישראל, הדולר נחלש היום (ב') ב-0.45% ושערו היציג נקבע על 3.5610 שקלים. היורו ירד ב-0.06%, ושערו היציג נקבע על 4.7256 שקלים. "פרסת מינוי הנגיד עשויה לפגוע באופן זמני בסנטימנט המשקיעים הזרים כלפי השקל", הדגישו הבוקר בחברת הפורקס FXCM ישראל.

"הדולר-שקל פותח שבוע נוסף ללא נגיד, כאשר גם מינויו של ליידרמן ירד מהפרק ורשימת המועמדים הפוטנציאליים הולכת ומתדלדלת. לאחר שהפרשייה המביכה קיבלה תהודה תקשורתית בעולם בסוף השבוע, מעניין יהיה לראות כיצד הדבר ישפיע על המסחר בזירת המט"ח המקומי. אי הוודאות עשויה בהחלט להכביד על השקל ולפגוע בסנטימנט של משקיעים זרים כלפי המטבע הישראלי, גם אם באופן זמני.

"בשבוע שעבר, למרות האירועים הדרמטיים בארץ ובעולם והתנודתיות הגבוהה בשוק המט"ח העולמי, הדולר-שקל נותר אדיש כמעט לגמרי ולא ביצע תנועה משמעותית. קשה להסביר זאת ואולי הדבר קשור בנפחי המסחר הדלילים בזירה המקומית. אף על פי כן, הדולר-שקל קרוב מאוד לשבירה כלפי מטה. הוא נסחר בקרבת השפל של חודש מאי ב-3.545 שקלים, ושבירה מתחת לרמה זו עשויה להאיץ את הירידה מטה.

"כאשר בוחנים את הגורמים הגלובליים המשפיעים על המסחר בדולר, אין ספק שבעולם הדולר נמצא בעמדה פגיעה מאוד, לאור הנתונים הכלכליים הירודים שפורסמו בשבוע שעבר אשר מגבירים את הסבירות כי הבנק הפדרלי ימשיך בהרחבה הכמותית. אם נראה השבוע את המשך המומנטום השלילי בדולר, שהחל ביום שישי בעקבות פרסום דו"ח התעסוקה, הדבר עשוי להניע שבירה גם בדולר-שקל".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker