בלו מאונטיין מנסה להכשיל את חידוש כהונת הדח"צים בחברת תרו

הקרן מסבירה את התנגדותה בעובדה ששני הדח"צים תמכו והצביעו בעד הצעת הרכש של חברת סאן במחיר של 39.5 דולר למניה בנימוק שההצעה לטובת בעלי המניות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
יורם גביזון

תקופת השקט היחסי בחברת תרו עומדת ככל הנראה לפני סיום. תרו חוותה מאבקים קשים בין שתי קבוצות שליטה: חברת סאן מצד אחד ומשפחת לויט מצד שני. לאחר מכך התרחש מאבק של בעלי מניות המיעוט של חברת סאן לרכוש את הבעלות המלאה בחברה.

תרו הודיעה בשבוע שעבר על כינוסה של אסיפה כללית של בעלי המניות ב-9 בספטמבר כדי לאשר, בין היתר, המינוי מחדש של שני הדירקטורים מקרב הציבור דן בירן ואילנה אבידוב-מור לתקופה של 3 שנים. כהונתם של הדח"צים מסתיימת בסוף דצמבר 2013.

בית ההשקעות Blue Mountain האמריקאי שמחזיק ב-1.5% ממניותיה של תרו בשווי של 44 מיליון דולר מתנגדת להצעה ופועלת להחליף את שני הדח"צים. הקרן שמיוצגת בישראל על ידי עו"ד אורן שנקר מסבירה את התנגדותה בעובדה ששני הדח"צים תמכו והצביעו בעד הצעת הרכש של חברת סאן במחיר של 39.5 דולר למניה בנימוק שההצעה לטובת בעלי המניות.

בלו מאונטיין שמנהלת נכסים ב 15 מיליארד דולר טוענת שלא ראוי לחדש את כהונתם של הדח"צים נוכח תמיכתם בהצעת הרכש של סאן, והעובדה שמניית תרו נסחרת כעת במחיר של 65.8 דולר, כלומר גבוה ב-66% ממחיר הצעת הרכש.

מיד לאחר הודעתה של תרו על כינוס האסיפה הכללית והכוונה לחדש את כהונת הדח"צים, איתרה בלו מאונטיין שני מועמדים חלופיים לתפקיד הדח"צ: בן עמי רוזנפלד ששימש עד למחצית שנות ה-90 כמשנה למנכ"ל טבע ומנהל התפעול הראשי ועדי ברשדסקי, לשעבר אלוף משנה בחיל האויר ונספח צה"ל בחו"ל .

בלו מאונטיין פנתה ביום חמישי שעבר לדירקטוריון תרו במשרד הרשום במפרץ חיפה ובמשרדיה ביקום בדרישה לכלול את מועמדיה במסגרת כתבי ההצבעה שיישלחו לבעלי המניות של החברה לקראת האסיפה הכללית להכללת שמם של מועמדיה של בלו מאונטיין לתפקיד הדח"צים עשויה ליצור מבוי סתום שימנע מדירקטוריון תרו לתפקד.

על פי הוראות חוק החברות, על מועמד לתפקיד דח"צ לזכות בתמיכת רוב בעלי המניות, אולם בנוסף לכך על המועמד לזכות גם ברוב מקרב בעלי מניות המיעוט, או שסך המתנגדים למינוי המועמדים יהיה פחות מ-2% מזכויות ההצבעה בחברה.

המשמעות של החוק היא שסאן מסוגלת להכשיל את מינוי מועמדיה של בלו מאונטיין, אולם אין בכוחה להביא לאישור חידוש כהונתם של בירן ואבידוב-מור ל-3 שנים נוספות אם בלו מאונטיין תצליח לגייס לצידה רוב מקרב בעלי מניות המיעוט.

אם אכן תצליח בכך עלול דירקטוריון תרו להימצא בדצמבר 2013 במצב שבו אין דירקטורים מקרב הציבורבלו מאונטיין מנסה לגייס את תמיכתם של בעלי מניות נוספים מקרב המיעוט על ידי קול קורא שפירסמה באמצעי תקשורת בארה"ב ובאירופה.

תרופות
ביומד

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker