המוסדיים מימשו מניות זרות ב-760 מ' ד' בשלושת החודשים האחרונים

זאת לניגוד למגמת ההשקעות אשר איפיינה את המשקיעים המוסדיים מיוני 2012 ועד מארס 2013 - כ-5.1 מיליארד דולר

מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המשקיעים המוסדיים מימשו נטו בחודש יוני מניות זרות בכ-350 מיליון דולר, לאחר מימושים של כ-410 מיליון דולר בחודשים אפריל-מאי. מימושים אלו קוזזו חלקית על ידי השקעות נטו של הסקטור העסקי (כ-85 מיליון דולר) ושל משקי הבית (כ-45 מיליון דולר).

מהחטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק ישראל נמסר היום כי המימושים של המוסדיים במניות זרות בשלושת החודשים האחרונים הם בניגוד למגמת ההשקעות אשר איפיינה את המשקיעים המוסדיים מיוני 2012 ועד מארס 2013 - כ-5.1 מיליארד דולר.

ההשקעות נטו של תושבי ישראל בחו"ל באג"ח בחודש יוני הסתכמו בכ-170 מיליון דולר. המשקיעים המוסדיים השקיעו באפיק זה כ-210 מיליון דולר בעוד שמשקי הבית מימשו אג"ח בכ-30 מיליון דולר. ביוני הסתכמו ההשקעות הישירות בחו"ל של ישראליים בכ-215 מיליון דולר. עיקר ההשקעות היו של חברות מענף הפיתוח הרפואי ומענף הנדל"ן.

תושבי חוץ מימשו נטו בחודש יוני כ-370 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות ישראליות וכ-20 מיליון דולר נטו במק"מ. נתונים ראשוניים לחודש יולי מצביעים על מימושים נטו של כ-220 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות ושל כ-30 מיליון דולר במק"מ. במקביל, נרשמו פירעונות נטו של כ-650 מיליון דולר באג"ח ממשלתי הנסחר בחו"ל שהגיע לפדיון.

צילום: אי–פי

ההשקעות נטו של תושבי חוץ בבורסה בתל אביב הסתכמו ביוני בכ-80 מיליון דולר, בהמשך להשקעות של כ-840 מיליון דולר בחודשים ינואר-מאי. נתונים ראשוניים ליולי מצביעים על השקעות נטו בהיקף של כ-90 מיליון דולר במניות של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בת"א. ההשקעות הישירות במשק נטו של תושבי חוץ הסתכמו ביוני בכ-510 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker