לאומי פרטנרס מלווה את כת"ש במו"מ מול בלווטניק לקראת מחיקה מת"א

לאומי פרטנרס, המנוהלת בידי ירון בלוך, תשמש כיועץ פיננסי לוועדה; היא תבחן ותעריך את הוגנות המחיר ‏בעסקה ואת התנאים לביצועה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ועדה של דירקטוריון כת”ש ‏(כלל תעשיות‏) שכרה את שירותיה של לאומי פרטנרס, זרוע הבנקאות להשקעות שבבעלות לאומי, למחיקת החברה מהבורסה. לאומי פרטנרס, המנוהלת בידי ירון בלוך, תשמש כיועץ פיננסי לוועדה. היא תבחן ותעריך את הוגנות המחיר ‏בעסקה ואת התנאים לביצועה.

הוועדה גם תנהל מגעים מול בעלת השליטה, אקסס אינדסטריס של המיליארדר היהודי האמריקאי לן בלווטניק, שמעדיף להתרחק מחשיפה תקשורתית. בלווטניק פועל למחיקתה של כת”ש מהבורסה, כשהיא עדיין תישאר חברה מדווחת בשל אג”ח ציבוריות שהנפיקה ב–1.7 מיליארד שקל. הוועדה מורכבת מהדח”צים ‏(דירקטורים חיצוניים‏) זאב בן־אשר וליאורה פולצ’ק, וכן חבר בה הדירקטור דוד לויתן.

בהתאם ללוחות הזמנים הצפופים שהקציבה אקסס לעסקה, לאומי פרטנרס צפויה לסיים את עבודתה בשבועות הקרובים. לאחר מכן, אם הוועדה תחליט לאמץ את המלצותיה של לאומי פרטנרס, העבודה תוגש לדירקטוריון. אז היא תוצג לחברת אנטרופי ‏(העוסקת בין השאר בגיבוש המלצות לגופים מוסדיים כיצד להצביע בעסקות מסוג זה‏), לרשות ניירות ערך ולגופים מוסדיים המחזיקים בכת”ש. לאומי פרטנרס תקיים גם מגעים מול אקסס.

ירון בלוךצילום: מוטי קמחי

באחרונה ליותה לאומי פרטנרס את בזן בהליך מיזוג פיננסי עם החברה הבת כאו"ל, ובימים אלה היא מלווה את מיזוג כור לתוך דסק"ש ואת הנפקת ישיר אי.די.אי ביטוח.

בתהליך ישתתף גם בנק ברקליס, שייתן חוות דעת על העבודה של לאומי, ויסייע בהערכת שווי ותחזיות לגבי פעילותה של החברה הבת כלל תעשיות ביוטכנולוגיה. בתהליך ישתתף שם פרופ’ אריה בבצ’וק מאוניברסיטת הרווארד, שיתייחס להיבטים כלכליים־משפטיים של העסקה, כמו הגנה על זכויות בעלי מניות מיעוט. את אקסס מייצג מול המוסדיים בית ההשקעות רוסאריו קפיטל.

המחיקה של כת”ש תתבצע באמצעות עסקת מיזוג משולש הופכי, שבה תמוזג כת”ש לתוך תאגיד ייעודי שיוקם בידי אקסס ויהיה בשליטתה המלאה. במסגרת העסקה תרכוש אקסס מהציבור את מלוא אחזקותיו בכת”ש ‏(50.01%‏) במחיר של 15.8 שקל למניה - הגבוה בכ–5% ממחירה הנוכחי של כת”ש וזהה למחיר שבלווטניק שילם בשנה שעברה לאי.די.בי פיתוח של נוחי דנקנר ובתמורה כוללת של 1.25 מיליארד שקל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker