גלאון על גבאי: ניצחון ענק של הציבור בזכות חוק התספורות

"הניצחון האמיתי שלכם הוא בעצם העובדה שהפעם, בניגוד לכל הפעמים הקודמות, מונה מומחה עצמאי וכתב את חוות הדעת הזאת, במקום ששוב פעם בית המשפט יאשר בדיעבד ועל עיוור עוד הסדר חוב לטובת דנקנר", אומרת ח"כ זהבה גלאון

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, שחוקקה את "חוק התספורות", כתבה הבוקר בעמוד הפייסבוק שלה בתגובה לחוות הדעת של אייל גבאי כי המדובר ב "ניצחון ענק של הציבור – בזכות המחאה החברתית הצלחנו לחוקק את חוק התספורות שחייב את מינוי המומחה"

גלאון כתבה בדף הפייסבוק שלה: "אני רוצה לספר לכם איך אתמול ניצחתם את נוחי דנקנר בענק ובכלל לא ידעתם את זה: אתמול קבע מומחה עצמאי שמינה בית המשפט שאת פירמידת הענק של דנקנר, אי.די.בי, צריך לפרק, לקחת אותה מידיו ולהעביר לידיים שלנו - החוסכים לפנסיה שמחזיקים באג"ח שלה".

לדבריה "זה ניצחון ענק לא רק בגלל ההחלטה ובגלל מה שכתוב בחוות הדעת: שדנקנר נמצא בניגוד עניינים, שאין לו שום אינטרס לדאוג להמשך פעילות החברות שמהן הוא כבר שנים הוא חולב ממזומנים על חשבוננו, ושמי שחייב מיליארדים לציבור לא יכול להמשיך לקבל אשראי".

"הניצחון האמיתי שלכם הוא בעצם העובדה שהפעם, בניגוד לכל הפעמים הקודמות, מונה מומחה עצמאי וכתב את חוות הדעת הזאת, במקום ששוב פעם בית המשפט יאשר בדיעבד ועל עיוור עוד הסדר חוב לטובת דנקנר, שהוא בעצם שם מכובס לשמיטת חובות נוספת של מאות מיליונים על חשבוננו".

זהבה גלאוןצילום: מיכל פתאל

גלאון הסבירה כי "הסיבה שזה קרה היא בגלל "חוק התספורות". אותו חוק שבזכות המחאה החברתית לפני שנה הצלחתי, יחד עם יצחק וקנין מש"ס ויחד עם חבורה עיקשת של פקידים ישרים כמו סרגל במשרד המשפטים ובאוצר, לחוקק על אפם ועל חמתם של בעלי ההון בישראל. החוק שלנו קבע בפעם הראשונה שלבית המשפט תהיה סמכות למנות מומחה חיצוני בכל הסדר חוב משמעותי, והמומחה יהיה זה שיחליט אם הסדר החוב משרת את האינטרס הציבורי או את הטייקון שמבקש אותו. החוק הזה נולד בדיוק כדי למנוע את התספורות המבישות שדנקנר, תשובה ובן דב הריצו על חשבוננו בשנים האחרונות, וזה מה שהוא עושה בימים אלה ממש".

"ולמה זה ניצחון שלכם? כי הרעיון הזה הצליח להפוך לחוק רק בגלל המחאה החברתית לפני שנתיים. אולי אתם לא חושבים שקרה הרבה, ובאמת נתניהו עשה כל מה שהוא יכול כדי לא לשנות כלום, אבל הלחץ הזה כופף את הממשלה והכריח אותה לתמוך בחוק למרות שהגשתי אותו מהאופוזיציה ולמרות שהוא "רדיקלי" ו"אנטי קפיטליסטי", ככה אמרו לי. בלעדיכם דנקנר עכשיו היה שוב שומט חובות והולך הביתה עם הכסף בבנק וכשהוא ממשיך להיות הבעלים של הקבוצה העסקית הגדולה בישראל, על אפכם ועל חמתכם ועל חשבון הפנסיה שלכם. אז משהו השתנה אתמול בזכותכם. מה שהיתה אמורה להיות התספורת הכי גדולה אי פעם נתקלה בחוק תספורות שבא לעולם בגלל המחאה, ולשם שינוי הכסף נשאר אצלנו. הפעם ולתמיד".

"עם כוונות טובות וזהו קשה להגיע רחוק בכנסת. אבל מה שקרה אתמול מוכיח שחצי מיליון איש עם כוונות טובות מצליחים לשנות סדרי עולם."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker