אינסייטק קיבלה אישור ה-FDA הסיני לטיפול לא פולשני בשרירני הרחם

החברה הבת של אלביט מדיקל כבר קיבלה את אישור ה-FDA בארצות הברית בשנת 2004; מניית אלביט מדיקל מזנקת ב-11% במחזור גבוה

דרור רייך
דרור רייך

חברת אינסייטק, שהיא חברה בת (48.2%) של אלביט מדיקל מקבוצת מוטי זיסר, הודיעה היום למשקיעים כי קיבלה את אישור מנהל המזון והתרופות הסיני (CFDA)  לטיפול לא פולשני בשרירנים ברחם של מערכת ה-ExAblate. בתגובה מניית החברה מזנקת ב-11% באחד העם.

שרירנים ברחם הם גידולים שפירים המתפתחים ברקמת השריר של הרחם ומצויים בכ-70% מהנשים בגילאי 30 ומעלה. כאחת מכל ארבע נשים סובלת משרירנים סימפטומטיים, כאשר 25% מתוכם מוגדרים כמקרים סימפטומטיים הדורשים התערבות כירורגית. כריתת רחם היא הדרך הנפוצה ביותר לטיפול בשרירנים ברחם.

הטכנולוגיה של ExAblate משלבת אלומת אולטרסאונד ממוקדת בעוצמה גבוהה עם הנחיה רציפה וניטור באמצעות MRI. אנרגיית האולטרסאונד הממוקדת משמשת להשמדה של השרירנים, ואילו הדמיית MRI משמשת לתכנון והנחיית הטיפול, ולמעקב אחר תוצאות הטיפול בזמן אמת.יתרונות ExAblateהם שמדובר בטכנולוגיה לא פולשנית, אשר אינה מצריכה אשפוז, עם פרופיל בטיחות גבוה, סיכון נמוך לזיהום וסיבוכים, והתאוששות מהירה.

מערכת ה-ExAblate כבר קיבלה את אישור ה-FDA בארצות הברית בשנת 2004 והינה המערכת היחידה לטיפול באולטרסאונד ממוקד מונחה MRI שיש לה הן את אישור ה-FDA האמריקאי והן ה-FDA הסיני.

קובי וורטמן, מנכ"ל אינסייטקצילום: אריאל שליט

השוק הסיני הינו שוק עצום וקבלת האישור עבור המערכת המטפלת בשרירינים רחם תהווה צעד ראשון משמעותי לקבלת אישורים נוספים עבור האפליקציות הנוספות של אינסייטק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker