הצעה לאלביט הדמיה: ותרו על הפטור מתביעות והאופציות ונאשר ההסדר

כלל אנליסט והראל המחזיקים עם אחרים באג"ח של 321 מיליון שקל הגישו היום את ההתנגדות שלהם להסדר החוב של אלביט הדמיה ■ "בדרכה של החברה להשיג מחיקת חוב עצום של 2 מיליארד שקל, היאמבקשת להתעלם מהצבעתם של מחזיקי אגרות החוב המתנגדים להסדר"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

ביום ראשון הקרוב אמורה השופטת ורדה אלשיך להחליט האם לאשר או לדחות את הסדר החוב המוצע של אלביט הדמיה. על פי הדיווח של חברת אלביט הדמיה, החייבת 2.45 מיליארד שקל למחזיקים, ההסדר אותו הציעה החברה עבר ברוב של 83% מהמחזיקים. אם בית המשפט יקבל היום את ההתנגדות אותה הגישו בתי ההשקעות אנליסט כלל ומיטב להסדר (מטעם החברה בו תומכים הקרנות הזרות יורק וDK פרטנרס), ההסדר לא יעבור ברוב הדרוש על פי חוק של 75% בשל תמיכה של 73% מהמצביעים בו.

בשיחות עם בתי השקעות בעלי אחזקות גדולות ושהתנגדו להסדר החברה עולה כי במידה שהחברה תבטל את הפטור מתביעות נגד הדירקטורים, ותשאיר רק את הפטור לנושאי משרה, כהמלצת המומחה רו"ח רוני אלרואי, ותבטל את סעיף מתן האופציות, מחזיקי אגרות החוב שהתנגדו להסדר החברה ישנו את החלטתם ויצביעו בעד ההסדר החברה.

הפשרה אותה מציעים בתי ההשקעות המחזיקים ב-321 מיליון שקל ע.נ מהחוב, תאפשר לאלשיך במהלך הדיון להגיע לפשרה בין הצדדים, שעשויה לשלוח את החברה לדרך חדשה ותמנע את פירוקה. היום הגישו בתי ההשקעות המיוצגים על ידי עו"ד אריה דנציגר את התנגדותם הרשמית להסדר החברה של אלביט הדמיה.

בהתנגדות כותב דנציגר: "בדרכה של החברה להשיג מחיקת חוב עצום של 2 מיליארד שקל, החברה מבקשת להתעלם מהצבעתם של מחזיקי אגרות החוב המתנגדים להסדר. מתברר שהחברה מבקשת להתעלם מההצבעות של המתנגדים להסדר בנימוק חסר בסיס כי מחזיקי אגרות החוב הללו נוהגים עימה בחוסר תום לב. לא חלילה שאפשר לחשוד שדווקא החברה היא זו שנוהגת עם מחזיקי אגרות החוב בחוסר תום לב. אותה חברה מנסה לייחס למשקיעים מחדל באופן הטיפול שלהם בזכותם להצביע נגד הסדר הנושים".

לטענת בתי ההשקעות, קרן יורק וקרן DK המחזיקות החזקה מצרפית של כ-35% מהערך הנקוב של אגרות החוב של החברה ניצלו את גודל הנשייה שלהן כדי לנסות ולהעביר באסיפות המקדמיות הסדר מוטה הון, שבו יש המרה מסיבית של חוב להון. "אם ההסדר יאושר, יש בכך להתעלם מרצונם של 131 הנושים שהצביעו נגד אישור ההסדר המעדיפים הסדר שבו ההמרה של החוב להון קטנה יותר, כדי לשמר למחזיקים את הנשייה בחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker