האוזר: "תחת הנהלה חדשה הבורסה תעלה למסלול צמיחה"

יו"ר רשות ני"ע: הרשות מכירה בצורך להתאים את הרגולציה למצב השוק, ואנו פועלים במלוא המרץ לחזק את שוק ההון" ■ פעיל בשוק ההון: "ברונפלד ולבנון היו חייבים ללכת הביתה"

"יו"ר הבורסה, סם ברונפלד, והמנכ"לית אסתר לבנון, היו חייבים ללכת הביתה" - כך הגיב היום (ה') פעיל בשוק ההון המקורב ליו"ר רשות ניירות ערך, פרופסור שמואל האוזר, בתגובה להתפטרותו של ברונפלד מוקדם יותר היום ושל לבנון בשבוע שעבר.

פרופ' האוזר עצמו מסר לאחר ההתפטרות: "אני מאמין כי הבורסה בתל-אביב תצא מחוזקת מההתפתחויות האחרונות. יש לבורסה דירקטוריון מקצועי, מנוסה ואחראי, ואני סמוך ובטוח כי הוא יפעל בהקדם למינוי מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון ראויים.

"הבורסה בתל-אביב היא משאב לאומי, ויש להשיב לה את מקומה החשוב בכלכלה הישראלית. אני משוכנע כי תחת הנהגה של הנהלה חדשה, הבורסה תעלה למסלול של צמיחה ופיתוח ותצעד לעידן חדש של בורסה מודרנית, משוכללת ואטרקטיבית, הן למשקיעים מקומיים והן למשקיעים זרים. לצד זאת, מכירה הרשות בצורך להתאים את הרגולציה למצב השוק, ואנו פועלים במלוא המרץ לחזק את שוק ההון, לפתח אותו, וליישם הקלות לגופים המפוקחים".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

רוצים סמארטפון לא כמו כולם? כל ההמלצות - לפי עומק הכיס שלכם

מניות לאומי בשווי מיליארד ש' יסייעו לניצולי שואה - אז למה הן לא נמכרות?

בבית ההשקעות הלמן-אלדובי ציינו בתגובה להתפטרות כי הבורסה לא מתייבשת בשל עודף רגולציה או בשל ליקויים בתיפקוד של ראשיה. "הסיבה המרכזית להתייבשות הבורסה היא המצב הכלכלי בארץ, כך שחילופי גברי לא יתנו פיתרון להתייבשות.

"לצערנו, התייבשות הבורסה והירידה במזורי המסחר נובעים מהכיוון אליו צועדת הכלכלה הישראלית בתקופה הקרובה. נסיון להפוך את הנושא לקרב אישי הוא חסר משמעות ואינו מקדם במאומה את הפתרון.

"ישראל היא  שוק עם סיכון גבוה עם כלכלה הנמצאת בהאטה בצמיחה, גרעון ההולך וגדל ועלול לפגוע בדרוג אשראי, אבטלה עולה ומצב בטחוני בעייתי. כל עוד לא יהיה שינוי בפרמטרים הללו, לא צפוי להיות שינוי בהיקפי המסחר, גם אם הרגולטורים ימשיכו להטיל האשמות זה בזה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker