יו"ר דירקטוריון הבורסה התפטר: "בגלל 'השתלטות עוינת' על הבורסה"

"אני נאלץ להתפטר מתפקידי בגלל פעולות נמשכות ל'השתלטות עוינת' על הבורסה, מצד רשות ניירות ערך", שאול כתב ברונפלד במכתב ההתפטרות; עוד הוסיף כי: "האוזר הצליח לאיים על אסתר שתעזוב - איומים שגרמו לה להתפטר"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

הקרב בין רשות ניירות ערך ליו"ר הבורסה שאול (סם) ברונפלד גרם היום ליו"ר הבורסה להודיע על התפטרותו. במכתב ההתפטרות, כותב ברונפלד: "אני נאלץ להתפטר מתפקידי בגלל פעולות נמשכות ל'השתלטות עוינת' על הבורסה מצד רשות ניירות ערך. מצד אחד, הרשות מאשימה את הבורסה בכל הנזקים שנגרמו לשוק ההון על ידי הרגולציה הלא-מידתית. מצד שני, הרשות מבטלת בהבל פה את העשייה הרבה והטובה, במשך שנים רבות, של סגל הבורסה והדירקטורים".

עוד הוסיף ברונפלד כי "הרשות גם מתערבת מעבר לסביר בניהול האקזקוטיבי של הבורסה ובכך פוגעת בניהולה התקין (הרשות טישטשה את הגבול הברור בין פיקוח לגיטימי לבין התערבות ניהולית לא לגיטימית). לנוכח כל אלה, המשך שירותי שוב אינו אפשרי. אני נפרד בצער מהדירקטוריון וממנהלי ועובדי הבורסה ומודה לכולכם על העזרה שהושטתם לי בכל שנות עבודתי".

הודעתו הפתאומית של ברונפלד הגיעה לאחר הודעה של אסתר לבנון, מנכ"לית הבורסה כי היא מתפטרת מתפקידה בסוף השנה והודעתו של המשנה למנכ"ל ומנהל מחלקת מערכות מידע ותפעול יוני שמש כי הוא פורש מתפקידו בסוף דצמבר הקרוב.

סם ברונפלדצילום: עופר וקנין

כעת מתקיים דיון של דירקטוריון הבורסה בנוגע לוועדת האיתור שאמורה למצוא מחליף לאסתר לבנון. בישיבה הסביר ברונפלד לנוכחים כי "קראתי את מכתבו של יו"ר הרשות שמואל האוזר, ואני לא מעוניין להיות בוועדה שתאתר את המנכ"ל החדש. התפטרותי תיכנס לתוקף באופן מיידי, כל עוד זה לא יפגע באופן תפקוד דירקטוריון הבורסה.

"אני לא מבין איך אחרי כל כל הרבה שנים בהם הבורסה עובדת, האוזר הצליח לאיים על אסתר שתעזוב את תפקידה, איומים שגרמו לה מיד להתפטר, וכעת ממשיך לשפוך רפש על שאר אנשי הבורסה. אני מזועזע מהמתרחש. קיימות הרבה בורסות בעולם ואני לא מבין איך רשות מפקחת מתבטאת באופן כה חריף נגד יו"ר הבורסה. הרשות לא אמורה לשפוך ככה רפש על חברי הדירקטוריון".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker