"אי.די.בי הבטחות"

מי ירכוש את כלל ביטוח? באי.די.בי מעדיפים עמימות

בשעה שעדיין אין רוכש לכלל ביטוח, העובדים הציבו למנכ"ל איזי כהן אולטימטום של 48 שעות לפני הכרזת סכסוך עבודה

שלי אפלברג
שלי אפלברג

שמו של דנין צ'רבאנונט, מיליארדר סיני שמתגורר בתאילנד, הועלה הבוקר בתקשורת כמי שמועמד לרכוש 30% ממניות כלל ביטוח. ואולם באי.די.בי מסרבים לאשר או להכחיש את הפרסומים ומעדיפים לשמור על עמימות בכל הקשור לזהותו של הרוכש האסטרטגי הפוטנציאלי, שהונו מוערך ב-12.6 מיליארד דולר.

בנציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי פיתוח הביעו זעם בעקבות הפרסומים בעיתונות וההודעה הלקונית אותה פירסמה אתמול החברה על משא ומתן עם משקיעים סינים. גורמים בנציגות מחזיקי האג"ח העניקו בעקבות זאת לקבוצת אי.די.בי כינוי חדש: "אי.די.בי הבטחות". לטענתם, נראה כי הקבוצה נהנית לפרסם הודעות רשמיות למחזיקים, מבלי שבפועל הם קורמות עור וגידים.

לטענת הנציגות, ניתן למצוא הרבה דיווחים של קבוצת אי.די.בי אשר בפועל לא התרחשו. כך למשל כבר ב-24 במאי פירסמה החברה כי היא מנהלת משא ומתן למכירת 27.5% מכלל ביטוח על ידי קרן זרה לפי שווי של 4.5 מיליארד שקל, כאשר בסופו של דבר אותה קרן נסוגה מהעסקה ב-21 ביולי.

נוחי דנקנרצילום: מוטי מילרוד

עוד הזכירו בנציגות כי החברה הודיעה למשקיעים כבר ב-2012 כי היא מנהלת מגעים להשקעה של 100-25 מיליון דולר עם אדוארדו אלשטיין המשקיע מארגנטינה אך בפועל ביולי השנה הודיע אלשטיין כי הוא נסוג מההשקעה לאחר שכבר מונה להיות חבר בדירקטוריון.

בתוך כך, הציבו היום העובדים של כלל ביטוח למנכ"ל איזי כהן אולטימטום של 48 שעות לפני הכרזה על סכסוך עבודה. במכתב עליו חתום אמיר ירון, סגן יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, כותבים העובדים: "המשא ומתן הקיבוצי המתנהל בחברה הגיע למבוי סתום לאחר שמרביתם המכריע של הנושאים עליהם אנו דנים מגלה ההנהלה עמדות קשיחות ובלתי מתפשרות".

העובדים מלינים על כך שנציגות העובדים אינה מעורבת במכירת כלל ביטוח וכותבים: "נודע לנו באחרונה כי בעלי השליטה בכלל ביטוח מנהלים מגעים אינטנסיביים במטרה למכור את כלל ביטוח לגוף שלישי אך זאת נעשה ללא שיתוף נציגות העובדים, ללא שקיפות כלשהי, ללא העברת נתונים כמתבקש וחד צדדית, תוך סיכון בטחונם התעסוקתי של העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker