אי.די.בי פיתוח: מתנהל מו"מ למכירת 30% מכלל ביטוח למשקיעים סינים לפי שווי של כ-4.6 מיליארד שקל

באי.די.בי פיתוח מדגישים: "בשלב זה אין ודאות שייחתם הסכם מחייב בין הצדדים או שייחתם בתנאים המתוארים לעיל"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אי.די.בי פיתוח הודיעה בצהריים כי היא מנהלת משא ומתן מתקדם עם קבוצת משקיעים בסין למכירת 30% מחברת כלל ביטוח לפי שווי חברה של כ-4.6 מיליארד שקל, כלומר תמורת כ-1.38 מיליארד שקל - שווי הגבוה בכ- 24% לעומת מחירה בפתיחת המסחר הבוקר.

באי.די.בי פיתוח ציינו כי לפי תנאי העסקה הנדונה בין הצדדים, הגוף הרוכש ירכוש שליטה בכלל ביטוח, והצדדים יחתמו על הסכם בעלי מניות, ובמסגרתו, בין היתר, לחברה תוקנה אופציית מכר (PUT) למכירת יתרת החזקות (25%) החברה בכלל ביטוח לקבוצת המשקיעים הסינית, ולסינים תיתן אופצית רכש CALL .עם זאת, אי.די.בי פיתוח לא פירטה את אופן התשלום של התמורה ואת התנאים המלאים של העסקה אלא הבהירה כי בשלב זה אין ודאות שייחתם הסכם מחייב בין הצדדים או שייחתם בתנאים המתוארים לעיל.

כתבות נוספות ב-TheMarker

רוצים סמארטפון לא כמו כולם? כל ההמלצות - לפי עומק הכיס שלכם

המדינה נתנה לזוגות הצעירים מענק דירה - הקבלנים לקחו את הכסף

חינוך מסוג אחר: ספורט ושירה בבית הספר - במקום מבחנים

נוחי דנקנר בבית המשפט המחוזי בת"אצילום: עופר וקנין

לפי הוראתו של שופט בית המשפט המחוזי בת"א, איתן בורנשטיין, על אי.די.בי פיתוח להציג עד 22 באוגוסט 2013 הסכם מחייב למכירה של לפחות מחצית ממניות כלל ביטוח לפי שווי של לפחות 4 מיליארד שקל. חברת הברוקרים הבינלאומית AON Benfield. מסייעת לאי.די.בי פיתוח בהליך המכירה.

בהתאם ללוח האירועים המקורי, נקבע כי לאחר קבלת הצעות רכישה ראשוניות, "אי.די.בי תזמין, לפי שיקול דעתה, רוכשים פוטנציאליים כפי שייראו לה מתאימים לשלב השני של הליך המכירה, במהלכו יועמד לרשות רוכשים פוטנציאליים חדר מידע מורחב, יימסרו לידיהם טיוטות הסכם רכישה והסכם בעלי מניות, וייערכו פגישות בינם לבין ההנהלה הבכירה של כלל ביטוח המיועדות להתקיים החל מ-22 ביולי". השלב הזה אמור להימשך עד 7 באוגוסט 2013 ולאחר מכן יוגשו הצעות מחייבות (אם יהיו כאלה) של הרוכשים הפוטנציאליים, המלווים בנוסחים מגובשים של הסכם רכישה והסכם בעלי מניות תוך כדי הצגת מקורות מימון.

גם אם אי.די.בי פיתוח תשלים מכירה של לפחות מחצית מכלל ביטוח, הדבר יקנה שקט תעשייתי לחברה לפחות עד סוף 2014 אך לא יפתור בשום הדרך את הבעיות הפיננסיות של דנקנר באי.די.בי אחזקות (החייבת לבעלי האג"ח והבנקים כ- 2 מיליארד שקל) והחברות הפרטיות שלו, גנדן הולדינגס וטומהוק השקעות, החייבות לבנקים ביחד כ- 1 מיליארד שקל וכולן נמצאות במצב של חדלות פירעון.

לכן, מנסה דנקנר במאמץ של הדקה ה-90 לאתר משקיעים שיסכימו להזרים מאות מיליוני שקלים לטובת מתווה ההסדר שהוא הגיש לבית המשפט, הכולל הזרמות של כ-800 מיליון שקל. עד סוף השבוע חייב דנקנר להעמיד בטחונות וערבויות של כ-500 מיליון שקל לטובת מתווה ההסדר המוצע על ידו - משימה שנראית נכון לעכשיו כמאתגרת במיוחד, כשעד יום ראשון הקרוב אייל גבאי, המומחה הכלכלי מטעם בית משפט, צפוי להגיש את המלצותיו לגבי חלופת ההסדר המועדפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker