כונס הנכסים הרשמי: "ההצעה של אי.די.בי אינה הסדר חוב"

"זהותו של בעל המניו אשר אמור להזרים את 800 מיליון השקלים,הנה פרט מהותי אשר חובה להביאו בפני המחזיקים", כותב כונס הנכסים לבית המשפט

שלי אפלברג
שלי אפלברג

כונס הנכסים הרשמי הגיש היום את עמדתו בנוגע להצעת ההסדר מטעם חברת אי.די.בי אחזקות, לפיה כחלק בלתי נפרד ממהסדר יזרימו בעלי מניות חדשים או קיימים של החברה 800 מיליון שקל לחברה, כדי לחזק את הונה של החברה הבת אי.דיבי פיתוח.

הכנ"ר כותב לבית המשפט כי "הצעת ההסדר של חברת אי.די.בי אחזקות כפי שהוגשה לביהמ"ש אינה הצעת הסדר מפורטת. בית המשפט לא התיר לחברה להגיש מסמך שהוא הצהרת כוונות, כי אם הצעת הסדר מלאה ומפורטת, שניתן להביאה להצבעה בפני אסיפת הנושים והצעת חברת אחזקות כפי שהוגשה איננה כזו".

כתבות נוספות ב-TheMarker

נוחי דנקנר בבית המשפט המחוזי בת"אצילום: עופר וקנין

המדינה נתנה לזוגות הצעירים מענק דירה - הקבלנים לקחו את הכסף

חינוך מסוג אחר: ספורט ושירה בבית הספר - במקום מבחנים

הכנ"ר מדגיש כי מקובלות עליו טענות הצדדים השונות שהתנגדו להצעת ההסדר מטעם החברה. זאת בטענה כי מדובר בהצעה אשר "נעדרת מסוימות", כנדרש על פי דיני החוזים.

הכנ"ר מדגיש כי "הצעת ההסדר שפורסמה על ידי החברה אינה עומדת בדרישת החוק הקובעת כי הצעת הסדר תכלול כל מידע מהותי מכל סוג שהוא, שדרוש לנושה סביר או בעל מניות סביר בקבלת החלטה אם להסכים להצעת הפשרה או ההסדר".

לדברי הכנ"ר, זהותו של בעל המניות, שאמור להזרים את 800 מיליון שקל, הנה פרט מהותי שחובה להביאו בפני המחזיקים. עוד טוען הכנ"ר כי מאותו משקיע יידרש להפקיד בטוחות כתנאי סף על מנת שהצעתו תידון ותישקל. הכנ"ר מסביר לבית המשפט כי במצב הנוכחי "אין לראות בהצעת החברה כהצעה אשר עומדת בתנאי הסף, ועל כן אין לבחון אותה ולהביאה בפני הנושים".

אם תתקבל הצעתו של כונס הנכסים הרשמי על ידי השופט איתן אורנשטיין, הנושים והחברה יעמדו בפני מצב בו אין כל הצעת הסדר מטעם חברת אחזקות, שיכולה לעלות להצבעות באסיפת הנושים של חברת אי.די.בי אחזקות.

לדעת הכנ"ר, שיתוף פעולה מקדמי בין הנושים יפחית את הגשתן של הצעות נושים מרובות וסקטוריאליות. כמו כן קובע הכנ"ר כי על המומחה להכריע מה היא הצעת ההסדר הטובה ביותר שהוגשה בידי הנושים שתובא להכרעתם ולאישורם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker