אלשיך על הבלאגן בהצבעות באלביט הדמיה: "יש מקום לברור עקרוני"

השופטת ורדה אלשיך העניקה לצדדים שלושה ימים להגיש את כלל הסתייגויותיהם לבית המשפט ■ אלשיך: "יש מקום לברור עקרוני ומהיר במחלוקת בדבר אספות הנושים"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

סגנית בית משפט המחוזי, השופטת ורדה אלשיך, מתערבת היום באנדרלמוסיה שנוצרה עקב ספירת הקולות בהצבעות חברת אלביט הדמיה. "יש מקום לברור עקרוני ומהיר במחלוקת בדבר אספות הנושים", כך כותבת היום השופטת בהחלטה.

השופטת העניקה שלושה ימים לכל גורם המעורב בהסדר להגיש את תגובתו לאופן ספירת הקולות על ידי החברה. על פי הדיווח של החברה לבית המשפט, ההסדר שהוצע על ידה עבר ברוב של 83% מהנושים (מעבר לרוב הנקבע בחוק - 75%), כשההסדר אותו הציעה הנציגות המצומצמת קיבל תמיכה של 30% מהנושים בלבד.

כפי שנחשף ב-TheMarker, מספר גופים מוסדיים מנסים כעת בדקה ה-90 להתערב באופן ניהול ההצבעות וספירת הקולות. אתמול הגישו בתי ההשקעות כלל, אנליסט, עתודות קרן הפנסיה לשכירים ועצמאים ומיטב דש, המיוצגים על ידי עו"ד אריה דנציגר ומחזיקים יחדיו ב-200 מיליון ערך נקוב מהסדרות השונות של אלביט הדמיה, בקשה להצטרף לתיק בבית המשפט ולייצג את עצמם באופן עצמאי. בסך הכל חייבת החברה לנושים 2.45 מיליארד שקל.

מוטי זיסרצילום: מוטי קמחי

לטענתם, לוח הזמנים שנקבע לקיום האסיפות המקדמיות, ספירת הקולות באותה אסיפה ומתן ההודעה לבית המשפט לא איפשרו את קיום החלטת בית המשפט בעניין הצבעה עצמאית ואישית של מי שרוצה להתנגד להסדר. עוד הם מבהירים לבית המשפט כי עקב אופן ניהול ההצבעות והדיווח על ידי החברה, כמו גם ספירת הקולות,  נפגעו זכויות מהותיות שלהם כמתנגדים להסדר של החברה.

הם טוענים גם כי אופן ההתייחסות לקולות מחזיקי איגרות החוב שלא השתתפו באסיפת הנושים יוצר עיוות של תוצאות ההצבעה. אופן ספירת הקולות באלביט הדמיה התבצע על פי הלכת דלק נדל"ן שקבעה השופטת אלשיך, לפיה אופן הצבעת הנאמנים נקבע לפי החלטת הסדרה בהצבעה, במקרה שהיה רוב של 75%. הנאמן מצביע עבור כלל הסדר, כולל המחזיקים שלא הופיעו להצבעה, אלא אם מישהו מתנגד לאופן ההצבעה ואז עליו להחריג את קולו.

בתי ההשקעות מעלים טענה נוספת לפיה יש להתייחס לקרנות יורק ו-DK בהתאם לחוות הדעת שניתנה לנאמנים על ידי המומחים פרופסר שרון חנס ואהוד קמר, שקבעו כי קיים ניגוד עניינים של הקרנות מול שאר המחזיקים, ולכן יש  לכנס אסיפות מסווגות נפרדות בו הקרנות הזרות יצביעו בנפרד מבתי ההשקעות. השופטת אלשיך התייחסה בעבר לדעה זאת וקבעה כי לא קיים חוסר שוויוניות בין הצדדים.

לטענת בתי ההשקעות, האחזקה של הקרנות הזרות והתנהגותן עד כה בקשר עם מהלכי השגר ההסדר המוצע על ידי החברה מחייבת סיווגן כסוג נפרד של מחזיקים. עוד הם מבקשים ליצור סיווג נפרד למחזיקי איגרות החוב להם החזקות עודפות בנכסי החברה הבת פלאזה סנטרס.

גם הראל פיא הצטרפה למוסדיים המתנגדים לספירת הקולות באלביט הדמיה. להראל 70 מיליון שקל, המצטרפים ל-200 מיליון שקל של בתי ההשקעות כלל, אנליסט, עתודות קרן הפנסיה לשכירים ועצמאים ומיטב דש, המיוצגים על ידי עו"ד אריה דנציגר.

מאלביט הדמיה נמסר: "הטענות והדרישות החדשות שמועלות חדשות לבקרים מאריכות את התהליך לחינם, לאחר שההסדר בהצבעות הנושים עבר בהתאם לכללים שנקבעו בהחלטת בית המשפט. טענות אלה רק מוכיחות את הצורך להכריע בעניינה של אלביט הדמיה בדחיפות כדי להימנע מהמשך הפגיעה בנכסי החברה. החברה מקווה שהסדר החוב, כפי שעבר ברוב קולות, יאושר במהירות ויאפשר לחברה לצאת לדרך חדשה". 

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker