בתי ההשקעות כלל ומיטב דש יוצאים להגנה על השקעתם באלביט הדמיה

כלל ומיטב דש דורשים מהנאמנים כי ימלאו אחר ההמלצות בחוות הדעת שכתבו עבורם שרון חנס ואהוד קמר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

תוצאות ההצבעה של אסיפת מחזיקי איגרות החוב על הסדר החוב באלביט הדמיה ממשיכות לעורר הדים. בתי ההשקעות כנף כלל ניהול פיננסים ומיטב-דש בית השקעות, המחזיקות ב-160 מיליון ערך נקוב בסדרות השונות של אלביט, שכרו את שירותיו של עו"ד אריה דנצינגר כדי שיעזור להם להגן על החוב אותו רכשו בשוק המקומי.

כלל ומיטב-דש כי מעוניינות כי הנאמנים ידגישו בפני השופטת ורדה אלשיך את ניגוד העניינים בו מצויות היום הקרנות הזרות יורק ו-DK פרטנרס,  שיגרום לה לשנות את החלטתה, לפיה לא קיים ניגוד אינטרסים בין הקרנות הזרות למוסדיים המצדיק אסיפות נפרדות.

דנצינגר החל לפעול ופנה ביום שבת האחרון במכתב לעו"ד רענן קליר, המייצג את נאמני מחזיקי איגרות החוב. במכתב הזכיר להם כי הנאמנים הזמינו חוות דעת מקצועית אצל פרופסור שרון חנס ואהוד קמר בענייני סדרי ההצבעה של מחזיקי איגרות החוב וקיבלו המלצה איך לטפל בהצבעות המחזיקים. "בהמלצות נאמר בין היתר כי המומחים ממליצים לנאמנים להדגיש בפני ביהמ"ש את ניגוד העניינים של הקרנות ולבקש מבית המשפט כי ייתן מענה בדרך של סיווג לאספות נפרדות או בדרך אחרת שתהיה ראויה בעיניו", כותב דנצינגר.

מוטי זיסר, בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

"המומחים נשכרו על ידי הנאמנים כסמכות מקצועית לדון ולהשיב על שאלות שהופנו אליהם. לטענתנו, הנאמנים מחוייבים למלא אחר המלצות המומחים ככתבן וכלשונן ולא לסטות מהן באופן כלשהו", מסביר דנצינגר, שהוסיף כי "התעלמות מחוות הדעת של המומחים או היעדר פעולה בהתאם להמלצה תהווה סטייה מהדין".

עוד ציין כי "לתוצאות ההצבעות משמעות כספית גדולה ביותר למרשותינו ולמחזיקי איגרות החוב של החברה בכלל. על כן, מטבע הדברים גם נזקים שעלולים להיגרם למרשותינו ולמחזיקי איגרות החוב האחרים כתוצאה מהסטייה מן הדין בענייני ההצבעה הוא רב".

לאחר קבלת המכתב פנו הנאמנים בכתב הבהרה לבית המשפט והסבירו את חוות דעתם בנוגע לתוצאות והצביעו על כך כי אם מפרידים בין ההצבעות של הקרנות הזרות רוב המצביעים באסיפות התנגדו להסדר חברת אלביט הדמיה, ולכן ההסדר לא עבר ברוב של 83% כפי שדיווחה החברה לביהמ"ש.

החוב של אלביט הדמיה עומד על 2.45 מיליארד שקל. החברה הציעה כי מחזיקי איגרות החוב ימירו את איגרות החוב שברשותם ל-95% ממניות החברה לאחר ההסדר. בנוסף, יונפקו שתי סדרות אג"ח בשווי כולל של 570 מיליון שקל. בעלי השליטה בחברה יקבלו פטור מתביעות וזיסר יקבל כחלק מההסדר אופציות של 15%-20% ממניות החברה בשווי המוערך בכ-150-100 מיליון שקל.

מקורבים לפרשה הסבירו כי עתה, כשבנק הפועלים לקח את השליטה על 48% ממניות אלביט הדמיה, ייערך עימו משא ומתן על קבלת עוד 5% ממניות החברה בהסדר. עוד הסבירו כי בשביל להרגיע את המוסדיים ולגרום לכך שיעבור ברוב הנדרש על פי החוק, השופטת תאלץ את החברה לוותר על הפטור מתביעות אותם העניקה למנהלים, לדירקטורים ולזיסר, וכן על האופציות אותן קיבל זיסר, אופציות שעוקפות את ההסדר ונותנות לזיסר הטבה שאינה מגיעה לו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker