נאמני אג"ח אלביט הדמיה לביהמ"ש: החברה מאיימת עלינו

הנאמנים של אלביט הדמיה כותבים בכתב עמדה שהוגש לבית המשפט כי החברה לא פירסמה את תוצאות ההצבעה המקדימה ולכן לא התאפשר למתנגדים להסדר להצביע נגדו באסיפה השנייה

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג

לאחר שאלביט הדמיה הודיעה היום לבית המשפט כי ההסדר אותו הציעה עבר בתמיכה של 83% מהמצביעים ו-99% מבעלי המניות, נאמני איגרות החוב של כלל הסדרות בחברה א'-ז' ו-1 משיבים אש. הנאמנים כתבו לבית המשפט כתב עמדה בו הם תוקפים את התנהלות החברה, שבשליטתו של מוטי זיסר. לטענת הנאמנים, בכתב העמדה נחשפים פרטים מהותיים אותם החברה השמיטה בכוונה תחילה כדי שבית המשפט יעניק את אישורו להסדר הנושים, שלטענתם לא התקבל ברוב הדרוש באסיפות.

בהודעתם מסבירים הנאמנים כי הם "משוכנעים כי הנתונים והמידע שהם מפרטים חייבים לעמוד בפני בית המשפט בטרם מתן ההכרעה בשאלת אישור הסדר החוב שהציעה החברה". עוד כותבים הנאמנים לבית המשפט כי "לצערם, החברה מבקשת למנוע את מסירת המידע והנתונים עד שהיא פונה אל הנאמנים בכתב באופן מאיים, תוך שהיא מבקשת לפרש באופן מופרך וללא בסיס את רצונם של הנאמנים, למלא את חובתם ולמסור לבית המשפט מידע זה, כרצון לטרפד את ההסדר המוצע על ידה".

הנאמנים מסבירים בכתב העמדה כי באסיפות הנושים הגיעו להצביע נושים המחזיקים רק ב-1.7 מיליארד שקל. מתוכם, כ-70% מהצביעים, המחזיקים ב-1.21 מיליארד שקל מהחוב, הצביעו בעד ההסדר של החברה. 30% מהמצביעים, המחזיקים ב-516 מיליון שקל מהחוב, הצביעו נגד ההסדר של החברה.

מוטי זיסרצילום: ניר קידר

לשיטת הנאמנים, אם יספרו רק את קולות המצביעים בפועל, אז רק 70% מכלל המצביעים תמכו בהסדר החברה - רוב שאינו מספיק בשביל להעביר את ההסדר אותו הצביעה החברה, שמחייב השגת תמיכה של 75%. זאת, בעקבות פסיקה של סגנית נשיא בית המשפט המחוזי, השופטת ורדה אלשיך, בהסדר החוב של דלק נדל"ן.

הנאמנים הדגישו כי "תוצאות האסיפות המקדימות לא נודעו ולא פורסמו לפני שהתקיימה אסיפת הנושים ולפני שחלף המועד להצביע באסיפת הנושים. לכן, לא התאפשר לנצל את זכותם להצביע באסיפת בניגוד לעמדה לפיה יצביע הנאמן".

הנאמנים חוזרים על דברי כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל שהסביר לבית המשפט כי אין מקום להחיל את פסיקת אלשיך לגבי הסדר החוב בדלק נדל"ן על אופן כינוס האסיפות בהסדר אלביט הדמיה. כמו כן, הנאמנים מסבירים כי אם הלכת דלק נדל"ן תיושם על ההצבעות באלביט הדמיה, 73% מהמחזיקים יהיו בעד ההסדר ו-27% מהמחזיקים יהיו נגדו.

בפסיקתה בנוגע לדלק נדל"ן קבעה השופטת אלשיך גם כי ניתן להחריג את קולם של מצביעים ספציפיים שדרשו להצביע באופן נפרד, בניגוד לעמדת הנאמנים. בהקשר לזה, פנו הנאמנים לבית המשפט ודרשו לדעת האם כאשר האסיפה מצביעה ברוב של 75% בעד ההסדר, הנאמן צריך להצביע בעד גם בשם אלו שהתנגדו, או שעליו להצביע בשמם נגד ההסדר. הנאמנים טוענים, כי החברה הבהירה שמבחינתה אין להתחשב בכך שבגלל לוחות הזמנים הצפופים לא התאפשר למחזיקים החריגים ללמוד מה הצביע הרוב ומה עומד להצביע הנאמן באסיפה הכללית.

הנאמנים חוזרים על טענת חוסר השוויונית בין הקרנות הזרות DK פרטנרס וקרן יורק שרקמו את ההסדר בשיתוף פעולה עם אלביט הדמיה, ומסבירים לבית המשפט כי בהתעלם מהצבעות הקרנות הזרות יוצא ש-65% מהמצביעים האחרים הצביעו נגד הסדר החברה ו-35% מן המצביעים האחרים הצביעו בעד הסדר החברה. 

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker