אי.די.בי פיתוח נגד אלשיך: "מתווה דלק נדל"ן אינו חוקי"

סגנית בית המשפט המחוזי קבעה בהסדר החוב של דלק נדל"ן כי הנאמנים יכולים להצביע בשם כלל המחזיקים, לאחר שהסדרה קבעה את עמדתה ■ ככל הנראה, אי.די.בי פיתוח מפחדת מהשפעת הפסיקה על החברה

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג

חברת אי.די.בי פיתוח, שבשליטתו של נוחי דנקנר, יוצאת נגד פסיקתה של סגנית נשיא בית המשפט המחוזי, השופטת ורדה אלשיך, בהסדר החוב בדלק נדל"ן.  לפי הפסיקה  לנאמנים ניתנה הזכות להצביעה בשם כלל המחזיקים, לאחר שכל סדרה ערכה הצבעה בה החליטה עמדתה לגבי ההסדר ברוב של 75%. ככל הנראה, אי.די.בי פיתוח חוששת מכך שפסיקת אלשיך תיושם גם כעת וכותבת לביהמ"ש בכתב ההתנגדות שלה להסדר הנציגויות שנרקם בין נציגות אי.די.בי אחזקות לפיתוח כי  "מתווה דלק נדל"ן אינו חוקי ואינו מתאים בנסיבות העניין".

לטענת החברה, התכלית שעמדה בבסיס הלכת דלק נדל"ן היה נעוץ ברצון הצדדים לרתום את קולות מחזיקי האג"ח האדישים לשם תמיכה בהסדר, "תוך שימוש בכלים שאינם עולים בקנה אחד עם הוראות החוק וספק אם אפשריים מכוחם של מסמכי הנאמנות המסדירים את היחסים המשפטיים שבין מחזיקי איגרות החוב לנאמנים".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הציבור נוהר לאג"ח: שיא בנכסי קרנות הנאמנות - 211 מיליארד שקל

לפיד: לאפשר העברת תקציב בתוך משרדים - בלי פיקוח של האוצר

נוחי דנקנרצילום: ניר קידר

בהסדר החוב של דלק נדל"ן, שנשלטת ע"י יצחק תשובה, קבעה השופטת אלשיך גם כי ניתן להחריג את קולם של מצביעים ספיציפיים שדרשו להצביע באופן נפרד, בניגוד לעמדת הנאמנים. נראה כי אי.די.בי פיתוח מתנגדת גם לתהליך ההחרגה. 

אם יחליט השופט איתן אורנשטיין כי אי.די.בי פיתוח צודקת הוא יבטל את ההלכה אותה קבעה אלשיך בפרשת הסדר דלק נדל"ן, פרשה שההלכות החדשות שנקבעו בה ממשיכות להשפיע גם על ההסדרים נוספים בשוק כגון הסדר אלביט הדמיה.

חברת אי.די.בי פיתוח הדגישה בכתב ההתנגדות כי היא יכולה לעמוד בכל התחייבויותיה במועדם, אם וכאשר יעבור המתווה אותו הציעו הבנקים, לפיו יידחו כלל התשלומים בשנתיים בתמורה למתן ריבית נוספת.

אי.די.בי פיתוח: בעלי המניות צריכים ליהנות משווי נכסים עודף של החברה

עוד מסבירה החברה לבית המשפט כי "המרת חוב למניות ללא התחשבות בשווי העודף הקיים בחברה, עומדת בניגוד לזכויות הקוגנטיות של בעלי המניות של החברה לקבל את העודף השיורי שיש בנכסים".

לטענת החברה, "זכות זו לא מתאיינת גם בחברה שנכנסה להליכים פירוק עקב אי עמידה בהתחייבויותיה במועדם, אלא לכל היותר רק כאשר מוכח לבית המשפט באופן ברור וחד משמעי כי סך הנכסים קטן מסך ההתחייבויות של החברה, וזאת כאשר ננקטו כל הפעולות המקובלות למיצוי הערך המקסימלי של הנכסים בהליכים המקובלים בדיני חדלות פירעון".

עוד מדגישה חברת אי.די.בי פיתוח כי "אסור לנושי החברה   להחליט על דעת עצמם כי עודף זה שייך להם ולכפות על החברה או על בעלי מניותיה להעביר עודף זה אליהם".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker