שפע ימים מבטיחה תשואה של 100% למשקיעים - בתוך שנה וחצי

החברה, שמחפשת יהלומים ואבני חן באזור נחל הקישון, דיווחה הבוקר כי עם תום תקופת "בין המצרים" יוצאת לסבב גיוס של כ-3 מיליון שקל משבעה משקיעים ■ מניית החברה עולה בתגובה ב-8.5% במחזור גבוה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

מניית שפע ימים עולה ב-8.5% במחזור גבוה יחסית של כמיליון שקל. העלייה נובעת, ככל הנראה, מהדיווח שהוציאה הבוקר (א') החברה, שמחפשת יהלומים ואבני חן באזור נחל הקישון, לפיו בכוונתה לבצע סבב גיוס הון בהיקף של כ-3 מיליון שקל משבעה משקיעים שונים. ההשקעה נועדה לאפשר את המשך פעילותה השוטפת של החברה, שככל הנראה נשארו בקופתה כמיליון שקל.

בדומה לגיוסים הקודמים, גם הפעם מבטיחה שפע ימים "תנאים מיוחדים" למשקיעים. ראשית, החברה מבטיחה לכל משקיע תשואה של 50% על ההשקעה בתום 12 חודשים. באם בתום התקופה שוויין של המניות לא יהיה כפול ממחיר הקנייה – החברה התחייבה להקצות למשקיעים מניות נוספות כך ששוויין הכולל יהיה כפול (מנגנון "ראצ'ט").

יתרה מכך, שפע ימים התחייבה כי אם בתוך שנה וחצי ממועד ההשקעה שווי אחזקותיו של המשקיע יהיה נמוך מפי שתים מהסכום שהושקע (כלומר, תשואה של 100%) – המשקיע יקבל מניות נוספות, כך ששווי ההשקעה יוכפל. ההשקעה תבוצע בדרך של הקצאת מניות פרטית, כלומר החברה תנפיק מניות ותדלל את בעלי המניות הקיימים לטובת המשקיעים החדשים.

שפע ימיםצילום: שפע ימים

שפע ימים, שבשליטתו של אברהם טאוב ובראשותו של שמעון הייבלום, נסחרת כעת בבורסה לפי שווי של כ-138 מיליון שקל. טאוב, חרדי שהיה מקורב לרבי מלובביץ', פירש נבואה שניתנה על ידי הרבי בתחילת שנות ה-90 כהוראה לעסוק בכריית יהלומים, ומאז הוא משקיע את כל מרצו בחיפושים באזור נחל הקישון.

שפע ימים, שבראשה עומד כיום שמעון הייבלום, כבר הודיעה בחודש יוני על יציאה לסבב גיוס הון, אך השהתה אותו על רקע תקופת ימי בין המצרים. "בהתאם למסורת היהודית נהוג להימנע מלחתום על עסקאות חדשות במהלך תקופה זו, וכידוע, החברה פועלת בהתאם וברוח המסורת היהודית", הסבירה החברה את ההפסקה. סבב הגיוס תקף עד סוף אוגוסט.

על פי הערכות, המשקיעים של החברה מגיעים מישראל ומחו"ל, כשלא מעט מהם נמנים על חסידיו של הרבי. על רקע מנגנון ה"ראצ'ט" שקובעת החברה בהנפקותיה, מניית שפע ימים סובלת מלחץ. במהלך 12 החודשים האחרונים סבלה המניה מתנודתיות, והיא מסכמת ירידה של 46%. בשוק העריכו שאת עיקר הפעילות במניה מרכזים ספקולנטים או משקיעים פרטיים - ובוודאי שלא גופים מוסדיים.

במקביל, שפע ימים הודיעה כי משקיע פרטי ראשון ישקיע בחברה כ-400 אלף שקל, תמורת הקצאה של 0.3% מהמניות. המשקיע התחייב שלא ימכור את המניה בשוק בתקופה של חצי שנה. מחיר המניה בהקצאה יעמוד על 52.4 אגורות, נמוך בכ-3.1% ממחיר המניה הבוקר.

צילום: שפע ימים

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker