שכר הבכירים

עלות מנכ"ל כיל - 
פי 25 מהשכר החציוני בחברה

בעלי המניות יתבקשו לאשר את המענק ב-26 באוגוסט; המענק לבורגס הוא חלק מאישור מדיניות התגמול של החברה על פי תיקון 20 לחוק החברות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעלי מניותיה של כיל יתבקשו לאשר באסיפה ב–26 באוגוסט מתן מענק של 1.2 מיליון שקל בגין 2012 למנכ”ל כיל, סטפן בורגס, שהחליף בתפקיד את עקיבא מוזס בספטמבר 2012. המענק לבורגס הוא חלק מאישור מדיניות התגמול של החברה על פי תיקון 20 לחוק החברות.

לפי הסכם ההעסקה של בורגס, שדווח לבורסה בספטמבר 2012, הוא היה אמור לקבל מענק של לא פחות מ–500 אלף דולר ולא יותר מ–1.5 מיליון דולר, אלא שאז נכנס לתוקף תיקון 20, שכפה על החברות לגבש מדיניות תגמול לבכירים ולקבל את אישור בעלי המניות למדיניות תגמול זו.

כתבות נוספות ב-TheMarker

"יהיו עובדי מדינה גרועים שיצטרכו ללכת הביתה - גם בכירים"

מנכ"ל כיל, סטפן בורגסצילום: סיון פרג

חברות מאיימות לעזוב את ישראל? גם בעולם החיים לא קלים

כיל מציינת שעלות ההעסקה של מנכ”ל כיל על בסיס מענק המטרה ל–2013 והזקיפה השנתית לדו”חות של שווי האופציות גדול פי 12 מהשכר הממוצע של יתר עובדי כיל וגדול פי 25.5 מעלות השכר החציוני של יתר עובדי החברה. היא גם מציינת שוועדת התגמול של החברה והדירקטוריון יבחנו בעת אישור התגמול לבכירי החברה את היחס בין השכר המוצע לבכיר לבין השכר הממוצע והחציוני של יתר עובדי החברה.

שכר הבסיס של נושאי המשרה בכיל, כולל בורגס ולמעט היו”ר הפעיל ניר גלעד, יהיה לא יותר מהאחוזון ה–75% של חברות ההשוואה הזרות, ששווה ערך לשכר של 1.2 מיליון דולר לבורגס, 750 אלף דולר לנושאי משרה אחרים ומיליון דולר לגלעד.

60% מהמענק השנתי למנכ”ל יתבסס על מדדים פיננסיים, שמחציתו הרווח הנקי של כיל, ומחציתו האחרת הרווח התפעולי. משקל מדדי ביצוע אישיים ומדידים, כמו אבני דרך בפרויקטים אסטרטגיים ויעדי התייעלות והפחתת עלויות, יהיה 30% מהמענק של בורגס. הקטגוריה האיכותית, שתכלול מדדי יכולות ניהול אישיות, תהיה 10% מהמענק. כיל מבהירה כי בורגס לא יזכה למענק כלשהו אם הרווח הנקי של החברה לא יהיה לפחות 60% מהרווח הנקי הממוצע של החברה בשלוש השנים האחרונות.

מענק המטרה, שמשקף עמידה של 100% ביעדים, יחושב לפי המענק הממוצע ששולם לנושא המשרה בשלוש השנים האחרונות. ואולם, מכיוון שבורגס מונה לתפקידו בספטמבר 2012, נקבע מענק המטרה שלו על בסיס המענק ששולם למוזס ב–2012, כלומר 4.8 מיליון שקל. מענק המטרה של היו”ר הפעיל לא יהיה יותר ממיליון דולר. המענק המקסימלי שיקבל נושא משרה כלשהו הוא 150% ממענק המטרה שלו, או 300% משכר הבסיס משכר הבסיס - לפי הנמוך מביניהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker