מסתמן: רוב בעלי האג"ח באלביט הדמיה מתנגדים להסדר החוב

ספירת קולות המצביעים שהחלה עוד ביום רביעי בערב האחרון מתקרבת לישורת האחרונה ■ המצביעים נדרשו לאשר את מתווה ההסדר שהציעה אלביט ונתמך ע"י הקרנות האמריקאיות יורק ו-DK Partners

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

הדרמה סביב הסדר חוב בחברת אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר נמצאת בעיצומה. ספירת קולות המצביעים שהחלה עוד ביום רביעי בערב האחרון מתקרבת לישורת האחרונה ונכון לעכשיו כפי שמסתמן אין את הרוב הדרוש של 75% בכל אחת מהסדרות לצורך אישור מתווה ההסדר שהציעה אלביט ונתמך ע"י הקרנות האמריקאיות יורק ו-DK Partners שמחזיקות בכ-35% מהחוב. נראה כי רוב של 75% אלא קיים רק בחלק מהסדרות.

סלע המחלוקת כרגע הוא כיצד מתייחסים לקולות של אותם המשקיעים שהתנגדו או לא השתתפו בהצבעה, שכן אם סופרים גם את הקולות הללו ומוסיפים לאלה שהצביעו בעד מתווה ההסדר אזי מתקבל הרוב הנדרש של למעלה מ-80% - כשעבור מתווה הנציגות המורכב מנציגים מקצועיים אדוארד קלר,שמואל אשל ועופר גזית הצביעו כ-20% .

בעוד שאם לא לוקחים בחשבון את הקולות של המתנגדים או נמנעים התוצאה היא שלא בכל הסדרות התקבל הרוב הנדרש.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

השכונות יפות והמחירים אטרקטיביים: מה עוצר את יבנה מלכבוש את השוק?

גם בלי ניסיון טכנולוגי ומימון: 5 כללים שיעזרו לכם להמציא סטארט אפ מהבית

בקרב הגופים המוסדיים כלל, הראל, מיטב דש ואנליסט הצביעו נגד המתווה של אלביט ואילו הפניקס, מנורה ואי.בי.אי הצביעו בעד. כעת מנסה החברה למצוא דרכים שונות כדי להעביר בכל זאת את ההסדר המוצע על ידה לפני שההכרעה תגיע לשולחנה של השופטת ורדה אלשיך.

מוטי זיסר, בבית המשפטצילום: מוטי מילרוד

אלביט הדמיה תבחן אפשרות ליישם את התקדים המשפטי שנקבע בהסדר החוב בחברת דלק נדל"ן של יצחק תשובה, בו קולם של המשקיעים שלא השתתפו בהצבעה נספר בכל זאת כמי שתומכים בהסדר המוצע ע"י החברה.

מהלך זה צפוי להיתקל בהתנגדות מצד הגופים המוסדיים שהצביעו נגד מתווה ההסדר והם אף מאיימים בנקיטת צעדים משפטיים.

כך או אחרת נכון לעכשיו לא הושגו הבנות עם בנק הפועלים בקשר להצטרפותו להסדר באלביט שחייבת לבנק כ-300 מיליון שקל שנגדו משועבדות 29% מהחברה הבת פלאזה סנטרס וכן נכסי אופנה ומלונאות.

כמו כ,ן החברה לא הצליחה להגיע להבנות עם הבנק בנוגע לחוב פרטי של כמיליארד שקל שחייבת אירופה ישראל (החברה האם של אלביט) להפועלים ושכנגדו משועבדות מניות השליטה באלביט (48.4% ) וכן ניתנה ערבות אישית של זיסר.

ביום ראשון צפוי השופט איתן אורנשטיין לתת החלטה בקשר לבקשה של הפועלים לכנוס את מניות השליטה באלביט.

מתווה ההסדר האחרון של אלביט דיבר על כך שבתמורה למחיקה של חוב של כ- 1.9 מיליארד שקל יקבלו הנושים הלא מובטחים של אלביט 95% ממניות החברה (ולא 90% כפי שדובר קודם), בעוד שבעלי המניות הנוכחיים ובהם זיסר יקבלו את יתרת ה-5%.

החברה לא שינתה את הסעיף שלפיו מלבד זיסר כל נושאי המשרה והדירקטורים יהיו פטורים מתביעות וכן לנושאי משרה יונפקו אופציות ל-15%-20% מאלביט הדמיה. בינתיים לא ברור האם זיסר, שלא מביא כסף מהבית לטובת ההסדר, יישאר בתפקיד מנכ"ל החברה.

מול המתווה של אלביט עומד מתווה של חלק מחברי נציגות מחזיקי האג"ח של אלביט, שחברים בה אדוארד קלר, עופר גזית ושמואל אשל. הנציגות התיישרה אל הרף העליון של חוות דעת של המומחה הכלכלי מטעם בית משפט רו"ח רוני אלרואי, ולפיה החוב שיוותר באלביט לאחר ההסדר יהיה 740 מיליון שקל (ולא כ- 1.4 מיליארד שקל שדובר קודם לכן) שיורכב מ-2 סדרות אג"ח עם בטחונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker