הפועלים: "מתקשים לזהות מנועים שיביאו לביסוס מגמה חיובית בשוק"

כלכלני בנק הפועלים צופים בסקירתם השבועית כי החולשה במחזורי המסחר תימשך בחודשים הקרובים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אנו מתקשים לזהות את המנועים שיביאו לביסוס מגמה חיובית בת קיימא בשוק המניות המקומי" כך כותבים היום כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית. "אנו סבורים כי גם בחודשים הקרובים תמשיך החולשה בנפח המסחר בשוק והתנודתיות הנמוכה, כשחודשי הקייץ מאופיינים על פי רוב במגמות אלו. העדר קטליזאטורים לשוק יקשו על התרחבות בנפח המסחר ועל קביעת מגמה מבוססת לשוק בטווח הקרוב".

בבנק הפועלים מבהירים כי סטיות התקן הגלומות באופציות על המעוף ממשיכות להיות מאוד נמוכות ונעות סביב 11%-12% בממוצע שפל של שנים. כמו כן, מעריכים בהפועלים כי עונת הדו"חות של הרבעון השני תצביע על ההאטה בכלכלה המקומית והגלובלית אך צופים שיפור בענפי הביטוח הנדל"ן ויצרניות המזון.

לשיטת כלכלני הפועלים,"שוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב וסביבת התשואות העולות בו, משפיעים כיום ביתר שאת על שוק האג"ח הממשלתי בישראל. לפיכך, אנו ממליצים לשמור על מרכיב נזילות גבוה. כתחליף נזילות, ולאור הצפי למדדים חיוביים בתקופה הקרובה, ניתן לנצל את מגן המס הגלום בהשקעה בקרן כספית.

כמו כן, מבחינת המעוניינים להשקיע באפיק השקלי ממליצים בהפועלים על השקעה במח"מ של כ-4-5 שנים בריבית הקבועה, וכן לשלב באופן הדרגתי ומתון, אג"ח בריבית משתנה. באפיק צמוד המדד: באג"ח הממשלתיות עדיפה השקעה במח"מ 5+ תוך שימת דגש מיוחד על רמת הסיכון של כל משקיע ושילוב אג"ח קונצרניות באמצעות בחירה ומעלה, במח"מ קצר בינוני ובעלות סחירות גבוהה. A סלקטיבית של אג"ח בדירוג.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker