סאנפלאואר במו"מ לרכישת מתקנים סולאריים תמורת 70 מיליון שקל

סאנפלאואר מציינת שהעסקה תושלם רק לאחר חתימת הסכמים מפורטים וביצועה של בדיקת נאותות, חיבור המתקנים לרשת החשמל וקבלת אישור שר האנרגיה והמים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת סאנפלאואר שבשליטת רוני בירם וגיל דויטש חתמה על מזכר הבנות לרכישה של מתקנים סולאריים בינוניים בישראל.

המוכרת הציעה לשותפיה במתקנים להצטרף למכירה ולכן היקפה הסופי של העסקה אינו ברור בשלב זה, ויהיה 4.2 מגה ווט עד 6.4 מגה ווט בהתאם לשיעור ההצטרפות של השותפים למכירה. סאנפלאואר תשלם על המתקנים סכום של 70 עד 120 מיליון שקל בהתאם לשיעור ההצטרפות של השותפים למכירה, כשמהסכום ינוכה סכום המימון הבנקאי שהועמד בגין המתקנים.

המחיר מתבסס בין היתר על קבלת מלוא ההכנסות המתקנים החל ממועדי החיבור הרלוונטיים לכל מתקן. מרבית המתקנים כבר חוברו לרשת החשמל ויתרת המתקנים צפויים להתחבר בקרוב. הסכמי התפעול של המתקנים נחתמו על ידי חברות הפרויקט הרלוונטיות וחברת ההקמה ועד כה מומנו כל המתקנים למעט אחד על ידי בנקים ישראליים.

רוני בירם וגיל דויטש
רוני בירם וגיל דויטשצילום: עופר וקנין

סאנפלאואר מציינת שהעסקה תושלם רק לאחר חתימת הסכמים מפורטים וביצועה של בדיקת נאותות, חיבור המתקנים לרשת החשמל וקבלת אישור שר האנרגיה והמים.

סאנפלאואר דיווחה השבוע שהחברה הבת גילץ ספרד (50%) עלולה להיפגע כתוצאה מרפורמה במשק החשמל הספרדי שתכלול שינוי בתעריף המשולם לשלושה הפארקים הסולריים שהחברה הבת מפעילה בספרד. הרפורמה מבוססת על קביעת תעריף שיספק רווחיות סבירה למשקיעים ששקולה לתשואה של 7.5%. סאנפלאואר נסחרת בשווי של 366 מיליון שקל לאחר עליה של 14% ב-12 החודשים האחרונים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker