מט"ח

ברננקי הזניק את הדולר ב-0.7% ל- 3.6 שקלים

היורו התחזק מול השקל ב-0.4% ל-4.71 שקלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר היחלשות של כמה ימים, זינק היום הדולר ב-0.7% על רקע נאום ברננקי אמש ושערו היציג נקבע על 3.6 שקלים. היורו טיפס ב-0.4% ל-4.71 שקלים. 

"ירידת שער הדולר מתחת ל-3.60 שאנו חווים השבוע מגבירה את מצוקת האשראי של בעלי עסקים קטנים ובינוניים ויצואנים בישראל, שרושמים בעקבותיה ירידה ברווחיות. מדובר בקו אדום ואנחנו מקווים שבנק ישראל שעומד מול כוחות שוק חזקים בעקבות קריסת הדולר בעולם יסייע לבלום את התחזקות השקל", אמר מיכה אבני, מנכ"ל חברת האשראי לעסקים קטנים ובינוניים פנינסולה.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו כי "לאחר שצנח אמש לזמן קצר מתחת לרף הקריטי של 3.55, הצליח הדולר להתאושש קלות מול השקל על רקע עדותו של בן ברננקי בפני הקונגרס, שבה למעשה חזר על הדברים שהשמיע בשבוע שעבר". מצד אחד, ציין ברננקי כי הבנק ככל הנראה יתחיל בצמצום היקף רכישות האג"ח בסוף השנה או בתחילת 2014, ומצד שני חזר והדגיש כי הבנק דבק במדיניותו המרחיבה הקיצונית וכי אין לראות בצמצום רכישת האג"ח תזוזה לעבר הקשחה מוניטארית, קרי העלאות ריבית על הדולר.

לשיטת FXCM, "הכוונה להתחיל בצמצום ההרחבה הכמותית עשויה לספק תמיכה לדולר בתקופה הקרובה ואולי להניע תיקון לאחר הפיחות החד שראינו בימים האחרונים. ואולם בטווח הארוך יותר, ההבהרות החד משמעיות שניתנו בשבוע האחרון מציבים את הדולר בעמדת נחיתות בעולם, גם מול השקל. אנחנו צפויים, ככל הנראה, לראות כעת שוב את חזרת הקורלציה ההפוכה בין הדולר לבין המניות, קורלציה שנשברה בחודשים האחרונים, כאשר גם הדולר וגם המניות העפילו מעלה בו-זמנית".

ב-FXCM ציינו כי "לפחות ברמה הטכנית, הירידה הנוכחית נושקת כבר למצב של מכירת-יתר ועל כן גוברת הסבירות להתייצבות ותיקון כלפי מעלה. ייתכן שלפני כן נראה שפל אחד דרמטי נוסף מתחת ל-3.55 לפני שהשוק יתהפך מעלה".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker